FK Liepaja - Futbola Klubs Metta 1-0 (0-0). Liga - 14. kolejka

W starciu 14. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 19 maja, drużyna FK Liepaja zwyciężyła z FK Metta 1-0 (0-0). Mecz na Daugava Stadium w Rydze obejrzało 479 widzów.

W  starciu 14. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 19 maja, drużyna FK Liepaja zwyciężyła  z FK Metta  1-0 (0-0). Mecz na Daugava Stadium w Rydze obejrzało 479 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 33 razy. Zespół FK Liepaja wygrał aż 27 razy, a przegrał tylko sześć.

Już w pierwszych minutach zespół FK Liepaja próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 41. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Metta i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie Yunusa Muritala zastąpił Ingarsa Pulisa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Liepaja w 47. minucie spotkania, gdy Dodo zdobył pierwszą bramkę. W 68. minucie Nemanja Belaković został zmieniony przez Mikhaila Gordeychuka, a za Lucasa Villelę wszedł na boisko Yuriy Tkachuk, co miało wzmocnić jedenastkę FK Liepaja. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artjomsa Puzirevskisa na Kristofersa Rekisa w 79. minucie.

Chwilę później trener FK Liepaja postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Artursa Karasausksa wszedł Kriss Karklins, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FK Liepaja utrzymać prowadzenie. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Krissa Karklinsa z FK Liepaja, a w 89. minucie Niklavsa Treimanisa z drużyny przeciwnej.

Jedenastka FK Liepaja była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FK Metta w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna FK Liepaja w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FK Metta wymienił dwóch zawodników.