Bernu Futbola Centrs Daugavpils - SK Super Nova 1-0 (0-0). Liga - 18. kolejka

21 czerwca na Celtnieks Stadium odbył się mecz 18. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i Super Novów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BFC Daugavpils 1-0. Na stadionie zasiadło 716 widzów.

21 czerwca  na Celtnieks Stadium odbył się mecz  18. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami BFC Daugavpils  i Super Novów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem BFC Daugavpils 1-0. Na stadionie zasiadło 716 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka BFC Daugavpils wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna BFC Daugavpils zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Super Novów była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie arbiter przyznał kartkę Robertsowi Zelmanisowi z Super Novów.

W 35. minucie Joseph Yanki zastąpił Rodolfa Gonzaleza. W ostatniej minucie pierwszej połowy w jedenastce BFC Daugavpils doszło do zmiany. Edgars Ivanovs wszedł za Johao Martineza. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie sędzia wskazał na wapno, ale William Mukwelle nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna BFC Daugavpils. W 65. minucie w zespole Super Novów doszło do zmiany. Edgars Brics wszedł za Ricardsa Kaulinsa.

Trener Super Novów postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ricardsa Rullisa i na pole gry wprowadził napastnika Artjomsa Troickisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyny wciąż miały problemy ze skutecznością. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Artjomsa Troickisa, piłkarza Super Novów.

Jedyną bramkę meczu zdobył William Mukwelle dla zespołu BFC Daugavpils. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Kirils Iljins.

W 79. minucie w jedenastce Super Novów doszło do zmiany. Svetoslavs Cugunovs wszedł za Kristiansa Sprukulisa. Między 86. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Super Novów i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół BFC Daugavpils zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał trzy celne strzały. Wyjątkowa nieporadność napastników Super Novów była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy BFC Daugavpils dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka BFC Daugavpils w pierwszej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Super Novów w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.