Bernu Futbola Centrs Daugavpils - Riga Football Club 0-4 (0-1). Liga - 23. kolejka

15 sierpnia na Celtnieks Stadium odbył się pojedynek 23. kolejki Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami BFC Daugavpils i Rigi FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rigi FC 4-0. Mecz obejrzało 223 widzów.

15 sierpnia  na Celtnieks Stadium odbył się pojedynek  23. kolejki  Optibeta Virsliga pomiędzy drużynami BFC Daugavpils  i Rigi FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rigi FC 4-0. Mecz obejrzało 223 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Rigi FC wygrała aż 16 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Rigi FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny BFC Daugavpils była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Yuremu Vakulce z Rigi FC. Była to 24. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rigi FC w 39. minucie spotkania, gdy Luis Torres strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Ngondy Muzingi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rigi FC.

Jedenastka BFC Daugavpils ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rigi FC, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył Gabriel Ramos. Asystę zaliczył Luis Torres.

W 66. minucie Lasha Kvaratskhelia zastąpił Glebsa Mihalcovsa. Między 67. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Rigi FC: Gustavo Dulanto, Gustavo Dulanto, Luis Torres, Luis Torres, na ich miejsce weszli: Antonijs Cernomordijs, Lucas Goncalves, Joselpho Barnes, Mouhamed Ngom. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dele'a Israela, Dele'a Israela, Dele'a Israela zajęli: Vakhtang Bezarashvili, Valerijs Afanasjevs, Rinalds Aizups.

Lucas Goncalves wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rigi FC, strzelając kolejnego gola w 75. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gabriel Ramos.

W 79. minucie Ngonda Muzinga został zmieniony przez Armandsa Petersonsa, co miało wzmocnić zespół Rigi FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mareksa Mikstę na Ralfsa Baskę. W 88. minucie kartką został ukarany Kirils Iljins, zawodnik BFC Daugavpils.

W 90. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Lucas Goncalves z Rigi FC. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Wyjątkowa nieporadność napastników BFC Daugavpils była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Rigi FC była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.