Bernu Futbola Centrs Daugavpils - Futbola Klubs Auda Kekava 1-2 (0-1). Liga - 16. kolejka

W spotkaniu 16. kolejki Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna BFC Daugavpils przegrała z Audą 1-2 (0-1). Mecz na Celtnieks Stadium obejrzało 130 widzów.

W  spotkaniu 16. kolejki  Optibeta Virsliga, które rozegrane zostało 28 maja, drużyna BFC Daugavpils przegrała  z Audą  1-2 (0-1). Mecz na Celtnieks Stadium obejrzało 130 widzów.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół BFC Daugavpils wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Tomislav Strkalj wywołał eksplozję radości wśród kibiców Audy , strzelając gola w 22. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Daniils Ulimbasevs.

W 45. minucie Johao Martinez został zmieniony przez Lashę Kvaratskhelię. W tej samej minucie w drużynie Audy doszło do zmiany. Rendijs Sibass wszedł za Oleksandra Kaplienkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Audy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Audy w 51. minucie spotkania, gdy Tomislav Strkalj zdobył drugą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił V. Bezarashvili. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Valerijs Lizunovs.

Drużynie BFC Daugavpils zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Audy.

Jedenastka Audy zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna BFC Daugavpils dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Audy dokonał pięciu zmian.