5. kolejka Virsligi: FK Liepāja - FS METTA / Latvijas Universitāte 2-1 (1-0)

W meczu 5. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 9 kwietnia, jedenastka Liepej wygrała z FS-em METTA 2-1 (1-0). Mecz na Stadions Daugava mākslīgas laukums w Lipawie obejrzało 400 widzów.

5. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-04-09 18:00 | Stadion: Stadions Daugava mākslīgas laukums | Widzów: 400 | Arbiter: A. Treimanis
R. Varslavāns 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Liepej wygrała aż 15 razy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Liepej otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Igors Kozlovs.

W 13. minucie za Igorsa Kozlovsa wszedł Denis Ivanovs. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rendijsa Šibassa z FS-u METTA, a w 25. minucie Vadimsa Žuļevsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Liepej.

W 46. minucie Alexis Delgado został zmieniony przez Cristiana Torresa, co miało wzmocnić jedenastkę Liepej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tamirlana Dzhamalutdinova na Jēkabsa Lagūnsa.

Zawodnicy FS-u METTA w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 56. minucie bramkę wyrównującą zdobył Renārs Varslavāns.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Liepej w 62. minucie spotkania, gdy Danu Spătaru strzelił drugiego gola. Niedługo później trener FS-u METTA postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Kgotsa Masangane'a. Na boisko wszedł Raimonds Krollis, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Ņikita Kovaļonoks został zmieniony przez Matīssa Zēģele'a, co miało wzmocnić zespół FS-u METTA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dodo na Richarda Fridaya. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FS METTA: Kristapsowi Liepie w 79. minucie i Kirilsowi Sevelovsowi w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Kirils Sevelovs90′
25′ Vadims Žuļevs
Rendijs Šibass16′
Janis Ikaunieks
Lukman Halilu Zakari
 8′ 13′ Igors Kozlovs
Tamirlan Dzhamalutdinov51′
Leonel Strumia
Kristaps Liepa79′
Kristers Tobers
Rihards Ozoliņš
46′ Alexis Lucas Delgado
Ņikita Kovaļonoks78′
81′ Luiz Paulo Hilario Dodo
Kgotso Masangane71′
 62′ Danu Spătaru
Renārs Varslavāns  56′
Valentīns Raļkevičs
Helmuts Saulītis
13′ Denis Ivanovs
Roberts Ķipsts
81′ Richard Emeka Friday
Normunds Uldriķis
46′ Cristian Damián Torres