5. kolejka Virsligi: FK JPFS / Spartaks Jūrmala - FK Jelgava 1-2 (0-2)

W pojedynku 5. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 9 kwietnia, drużyna Spartaksu przegrała z Jelgavą 1-2 (0-2). Mecz na Kauguru vidusskolas stadions w Jurmałej obejrzało 120 widzów.

5. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-04-09 16:00 | Stadion: Kauguru vidusskolas stadions | Widzów: 120 | Arbiter: A. Ķēniņš
D. Indrāns 43'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć jedenastka Jelgavy wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Jelgavy w 32. minucie spotkania, gdy Aivars Emsis zdobył pierwszą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Jelgavy w 43. minucie spotkania, gdy Dāvis Indrāns strzelił z rzutu karnego drugiego gola.

Na drugą połowę jedenastka Spartaksu wyszła w zmienionym składzie, za Ričardsa Korzānsa, Luckiego Oparę weszli Edgars Vardanjans, Chikezie Nwaorisa. W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandre'owi Obambotowi, zawodnikowi Spartaksu.

W 72. minucie Leo Salmiņš został zastąpiony przez Viktorsa Litvinskisa. W 73. minucie w zespole Spartaksu doszło do zmiany. Kingsley Eleje wszedł za Alexandre'a Obambota.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Chikezie Nwaorisa.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Aivars Emsis z drużyny gości. Jedenastce Spartaksu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Jelgavy.

Jakov Biljan
51′ 73′ Alexandre Obambot
Dāvis Indrāns  43′ (k.)
46′ Lucky Onyebuchi Opara
Aivars Emsis  32′ 90′
Tin Vukmanić
Ņikita Ivanovs
Richie Ennin
Janyro Purperhart
46′ Ričards Korzāns
Irakli Bidzinashvili
46′ Edgars Vardanjans
Stylianos Panteli
73′ Kingsley Charles Eleje
Artjoms Vorobjovs
46′  87′ Chikezie Miracle Nwaorisa
Artjoms Osipovs

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka Jelgavy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.