4. kolejka Virsligi: FS METTA / Latvijas Universitāte - Daugava Ryga 1-2

W meczu 4. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 5 kwietnia, jedenastka FS-u METTA przegrała z Daugavą Ryga 1-2 (0-1).

4. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-04-05 18:00 | Stadion: Hanzas vidusskolas laukums | Widzów: 235 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
V. Isajevs 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Daugavy Ryga wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Daugavy Ryga otworzyli wynik. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Alain Herve.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Daugavy Ryga.

W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Tamirlan Dzhamalutdinov.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Daugavy Ryga w 90. minucie spotkania, gdy Vjačeslavs Isajevs strzelił drugiego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Varslavāns
89′ Dāvis Ošs
Kaspars Ikstens
Emīls Birka
Vjačeslavs Isajevs  90′
15′ 72′ Kabelo Seriba
Vitalijs Jagodinskis
90′ Kirils Sevelovs
Aleksandrs Solovjovs74′
Rendijs Šibass
Aleksandrs Fertovs63′
Lukman Halilu Zakari
Roberts Savalnieks
 49′ (k.) Tamirlan Dzhamalutdinov
Takayuki Seto
38′ Iļja Korotkovs
Tomáš Šimkovič
67′ Kristaps Liepa
Nauris Bulvītis
67′ 75′ Jēkabs Lagūns
Vladislavs Sorokins63′
38′ 67′ Rihards Ozoliņš
Slavko Blagojević
Raimonds Krollis
Glebs Kļuškins
Kgotso Masangane
Artūrs Zjuzins74′
Matīss Zēģele

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Daugavy Ryga, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.