4. kolejka Virsligi: FC Daugavpils / Progress - Riga FC 0-1 (0-1)

W meczu 4. kolejki łotewskiej Virsligi, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna BFC Daugavpils przegrała z FC Riga 0-1 (0-1). Mecz na Stadions Celtnieks obejrzało 821 widzów.

4. kolejka Łotwa - Virsliga
2019-04-06 15:00 | Stadion: Stadions Celtnieks | Widzów: 821 | Arbiter: D. Naļivaiko
BFC Daugavpils
Riga FC
0
1
D. Lemajić 17'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół FC Riga wygrał aż sześć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu dla FC Riga zdobył Darko Lemajić w 17. minucie.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vernersa Zalaksa z BFC Daugavpils, a w 32. minucie Darka Lemajicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Riga.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Dāvisowi Cucursowi z zespołu gospodarzy. W 60. minucie Herdi Prenga został zmieniony przez Elvisa Stuglisa.

Trener BFC Daugavpils postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Elvina Sərkərova i na pole gry wprowadził napastnika Ričardsa Žaldovskisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 68 minuty boisko opuścili piłkarze BFC Daugavpils: Kirils Iljins, Tural Bayramlı, na ich miejsce weszli: Marcio, Iļja Ševčuks. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Minori Sato, Artursa Karašausksa zajęli: Felipe Brisola, Olegs Laizans. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom FC Riga: Tomislavowi Šariciowi w 69. i Stefanowi Paniciowi w 83. minucie.

Antonijs Czernomordijs
82′ Kirils Iljins
Antons Kurakins
67′ Elvin Sərkərov
Armands Petersons
88′ Tural Bayramlı
Herdi Prenga60′
54′ Dāvis Cucurs
Arturs Karašausks90′
24′ Verners Zalaks
Darko Lemajić  17′ 32′
Ivans Dubodelovs
Nils Toms Puriņš
Edgars Ivanovs
Elvis Stuglis60′
88′ Iļja Ševčuks
Felipe Bezerra Brisola68′
Peodoh Pacome Zouzoua
Joël Fey d'Or Bopesu
82′ Marcio Amaral de Oliveira Junior
Olegs Laizans90′
Igors Kovaļkovs
Ritvars Rugins
67′ Ričards Žaldovskis
Davit Schirtładze

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników FC Riga. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.