FK Progress/AFA Olaine - Jura Docenko Futbola Skola Alberts 2-3 (1-2). Liga - 14. kolejka

6 sierpnia odbył się mecz 14. kolejki 1.Ligi pomiędzy drużynami Progress/Olainego i JDFS-u Alberts. Pojedynek zakończył się zwycięstwem JDFS-u Alberts 3-2.

6 sierpnia  odbył się mecz  14. kolejki  1.Ligi pomiędzy drużynami Progress/Olainego  i JDFS-u Alberts. Pojedynek zakończył się zwycięstwem JDFS-u Alberts 3-2.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Progress/Olainego nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Marks Pacepko.

Drużyna JDFS-u Alberts nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Emils Evelons.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie Kristers Augusts dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Matissowi Zegelemu z JDFS-u Alberts.

Drużyna Progress/Olainego ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka JDFS-u Alberts, zdobywając kolejną bramkę. W 73. minucie wynik na 1-3 podwyższył Roberts Aditajs.

Zawodnicy Progress/Olainego szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 13 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Daniils Kasica.

Od 79. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom JDFS-u Alberts i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi Progress/Olainego zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki JDFS-u Alberts.

Piłkarze Progress/Olainego dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Progress/Olainego nie skorzystał ze zmian. Drużyna JDFS-u Alberts również nie skorzystała ze zmian.