Reklama

Reklama

Porażka i wygrana Michaela Phelpsa

​Michael Phelps wystartował w piątek w Austin w ostatnich zawodach poprzedzających kwalifikacje amerykańskich pływaków (25 czerwca - 2 lipca, Omaha) przed igrzyskami w Londynie. Przegrał na 100 m st. dowolnym, po czym wygrał na tym samym dystansie motylkiem.

Podczas mityngu na pływalni University of Texas 14-krotny złoty medalista olimpijski, który na ostatnich igrzyskach w Pekinie (2008) osiem razy stawał na najwyższym stopniu podium, 100 m stylem dowolnym pokonał w czasie 49,05 s, przegrywając ze swoim rodakiem Jimmym Feiginem (48,63).

- Źle wystartowałem i to było przyczyną niepowodzenia. Nie czuję się z tym dobrze, ale postaram się poprawić sobie humor po wyścigu na 100 m stylem motylkowym - mówił.

26-letni pływak z Baltimore pokonał ten dystans w czasie 52,02, wygrywając bez problemu.

Reklama

- Wyścig do Londynu zaczął się na dobre i czeka mnie jeszcze sporo pracy, by osiągnąć poziom, jaki chciałbym prezentować 27 lipca (dzień rozpoczęcia igrzysk - PAP) - zaznaczył Phelps.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy