Reklama

Reklama

Phelps przegrał, ale... zdobył kwalifikację olimpijską

Michael Phelps zdobył kwalifikację olimpijską na 400 metrów st. zmiennym, mimo porażki z Ryanem Lochte w pierwszym dniu pływackich mistrzostw USA w Omaha.

Lochte uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie - 4.07,06. Phelps, który jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim i rekordzistą świata w tej konkurencji, był wolniejszy o 0,83 s.

Wywalczył jednak gładko kwalifikację olimpijską, wyraźnie wyprzedzając trzeciego na mecie wicemistrza świata z Szanghaju Tylera Clary'ego (4.09,92). Na igrzyska pojadą dwaj najlepsi pływacy w każdej konkurencji.

W Londynie Phelps może poprawić swój dorobek nawet o dziesięć medali. W mistrzostwach USA zgłosił się do siedmiu konkurencji. Dochodzą też trzy sztafety.

Reklama

Według ekspertów jest jednak mało prawdopodobne, by 26-letni Phelps zdecydował się na tyle startów. Prawdopodobnie wybierze pięć konkurencji indywidualnych, w których był najlepszy w igrzyskach w Pekinie: 200 m stylem dowolnym, 100 i 200 m motylkiem oraz 200 i 400 m stylem zmiennym, chociaż wcześniej zapowiadał rezygnację z tego ostatniego dystansu.

26-letni pływak z Baltimore jest najbardziej utytułowanym sportowcem w historii nowożytnych igrzysk. Zdobył łącznie 14 złotych medali, w tym osiem na poprzedniej olimpiadzie w Pekinie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy