Reklama

Reklama

MP w ciężarach: Doskonała forma Zielińskiego

Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza) uzyskał 395 kg w dwuboju i obronił tytuł w kategorii 94 kg podczas mistrzostw Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów w Zakliczynie (woj. małopolskie) . Rok temu na pomoście w Płońsku do złota wystarczyło w dwuboju o 10 kg mniej.

Zieliński, który przygotowuje się do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie w kategorii 85 kg, w Zakliczynie rywalizował tak jak w ubiegłym roku, w wyższej kategorii. Do swojej optymalnej wagi zejdzie dopiero tuż przed wyjazdem do Londynu.

Mistrz świata z 2010 i brązowy medalista MŚ z 2011 roku w 85 kg miał w Zakliczynie wszystkie sześć udanych podejść i rekord życiowy poprawił o 10 kg. Cztery lata temu podczas igrzysk w Pekinie wynik 395 kg w dwuboju dawał w kategorii 85 kg złoty medal olimpijski.

"Oczywiście jestem zadowolony z rezultatu, choć wiem, że mógłby być jeszcze lepszy. Ale ja dzisiaj dźwigałem oszczędnie, aby przypadkiem nie nabawić się kontuzji. Przecież najważniejszy start jeszcze przed nami, to Londyn, gdzie - nie kryję - mierzę wysoko. Będą walczył o złoto. Jestem optymalnie przygotowany, nie mam żadnych problemów zdrowotnych, oby nic się nie wydarzyło" - powiedział na zakończenie konkurencji Adrian Zieliński, którego młodszy brat Tomasz zajął drugie miejsce.

Reklama

Podczas zawodów sztangistów dopingował dwukrotny srebrny medalista olimpijski w tej kategorii Szymon Kołecki.

"Szymon jest naszym "dobrym duchem". Poprosiłem go, aby służył mi radą, przyjechał do Zakliczyna. Bardzo mi pomógł, ma przecież ogromne doświadczenie. Gdyby mógł być z nami w Londynie, byłbym spokojniejszy" - dodał Zieliński.

Medaliści 82. MP w podnoszeniu ciężarów:

kat. 94 kg

1. Adrian Zieliński (Tarpan Mrocza) 395 (180+215)

2. Tomasz Zieliński (Tarpan Mrocza) 375 (170+205)

3. Łukasz Grela (AZS Częstochowa)   359 (168+191)


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy