Reklama

Reklama

Mistrzostwa USA - skoczek wzwyż Jesse Williams wystąpi w igrzyskach

Mistrz świata w skoku wzwyż Jesse Williams wystąpi w igrzyskach w Londynie, mimo że zajął dopiero czwarte miejsce w wewnętrznych kwalifikacjach olimpijskich - mistrzostwach USA w Eugene (stan Oregon).

Williams zastąpi w kadrze Stanów Zjednoczonych Nicka Rossa, który uplasował się na trzeciej pozycji, ale do tej pory nie osiągnął wymaganego minimum "A" na igrzyska, wynoszącego 2,31 m. W konkursie triumfował Jamie Nieto, a drugi był Erik Kynard. Cała czwórka skoczyła po 2,28 m. O kolejności decydowała liczba prób.
Na londyńską olimpiadę pojadą generalnie medaliści mistrzostw USA, choć są odstępstwa, jak w przypadku 28-letniego Williamsa (rekord życiowy 2,37).
Podobna sytuacja miała miejsce w rzucie oszczepem. Wygrał Sam Humphreys (81,86) przed Samuelem Crouserem (80,80) i Craigiem Kinsleyem (79,92). Dwaj pierwsi też nie uzyskali wcześniej minimum "A", dlatego latem w IO w reprezentacji USA znajdą się: Kinsley, Sean Furey (77,86) i Cyrus Hostetler (77,63).
Wątpliwości nie było za to w biegu na 800 m - Nicholas Symmonds już po raz piąty z rzędu triumfował w krajowych zawodach (1.43,92).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama