Reklama

Reklama

Memoriał Żylewicza - Pyrek nadal bez minimum na igrzyska

Tyczkarce Monice Pyrek nie udało się osiągnąć w Gdańsku w jubileuszowym 40. Lekkoatletycznym Memoriale Józefa Żylewicza minimum uprawniającego do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie. Zawodniczka OSOT Szczecin skoczyła zaledwie 4,30 m.

Cały czas wierzę, że wystąpię w Londynie. Byłyby to moja czwarte i zarazem ostatnie igrzyska. Stać mnie na to, aby zaliczyć olimpijskie minimum, które wynosi 4,50 m. Jestem co prawda w takim wieku, że trudno mi się zmobilizować do intensywnego treningu, dlatego też postanowiłam uzyskać ten wynik, biorąc udział co tydzień w różnych zawodach" - powiedziała Pyrek.

 32-letniej zawodniczce występ na stadionie AWFiS w Gdańsku zupełnie nie wyszedł. Pokonała co prawda w drugiej próbie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4,30 metra, ale trzy próby na 4,40 były kompletnie nieudane. Za pierwszym razem reprezentantka Polski poddała się już na rozbiegu, a w dwóch kolejnych skokach przeleciała, ale pod poprzeczką.

Reklama

 "W uzyskaniu lepszych rezultatów przeszkodziło zimno oraz dość silny boczny wiatr. Ostatnio udaje mi się pokonać w zawodach tylko pierwszą wysokość. Może powinnam zacząć skakać od 4,50, bo wtedy udałoby mi się uzyskać olimpijską kwalifikację?" - dodała z uśmiechem zawodniczka OSOT Szczecin.

 Memoriał Żylewicza, nie tylko ze względu na niesprzyjającą pogodę, ale również z uwagi na przeciętną obsadę, nie przyniósł zbyt wielu wartościowych wyników. Michał Rejmus (AZS AWFiS Gdańsk) skoczył w dal 7,70 m, Dawid Kościów (Jantar Ustka) rzucił oszczepem 75,81 m, a Dawid Tomala (AZS AWF Katowice), który w igrzyskach olimpijskich w Londynie wystartuje na 20 km, w chodzie na 5000 metrów uzyskał czas 19.17,82.

 Powody do satysfakcji miały natomiast niespełna 17-letnia Sofia Ennaoui (Lubosz Słubice) i dwa lata starsza Syntia Ellward (AZS AWFiS Gdańsk). Obie poprawiły swoje rekordy życiowe na 800 metrów prawie o 5 sekund - uzyskały odpowiednio 2.05,09 i 2.05,53, dzięki czemu zapewniły sobie udział w mistrzostwach świata juniorów, które w dniach 10-15 lipca odbędą się w Barcelonie.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL