Reklama

Reklama

Londyn: Gebrselassie bez kwalifikacji

Słynny etiopski biegacz Haile Gebrselassie nie wystąpi w igrzyskach w Londynie. Podczas mityngu w holenderskim Hengelo zajął w biegu na 10 000 metrów dopiero siódme miejsce, a szóste wśród rodaków. Kwalifikację olimpijską zdobyło dwóch pierwszych.

"Dla mnie igrzyska w Londynie już się skończyły" - powiedział 39-letni Gebrselassie agencji AFP. Dwukrotny mistrz olimpijski na tym dystansie (1996, 2000) wcześniej stracił szanse na start w Londynie w maratonie.

Etiopska federacja wyznaczyła Hengelo jako miejsce wewnętrznych kwalifikacji na 10 000 metrów. W pierwszej dziesiątce uplasowało się aż dziewięciu reprezentantów tego kraju i jeden przedstawiciel Erytrei. Przepustki olimpijskie zdobyli Tariku Bekele, który uzyskał najlepszy tegoroczny wynik na świecie (27.11,70), oraz drugi na mecie Desisa Benti.

Reklama

Trzecie miejsce w etiopskiej ekipie jest od wielu tygodni zarezerwowane dla rekordzisty świata Kenenisy Bekele, który był zwolniony ze startu w Hengelo.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL