Liga litewska - 9. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - FK Atlantas Klaipėda 4-0 (1-0)

W pojedynku 9. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 5 maja, zespół Suduvy wysoko wygrał z Atlantasem 4-0 (1-0). Mecz na Marijampolės sporto centro stadione w Mariampolu obejrzało 800 widzów.

P. Leimonas 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 62 spotkania jedenastka Suduvy wygrała 35 razy i zanotowała 15 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Suduvy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Atlantasu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Semir Kerla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suduvy, strzelając gola w 36. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Suduvy.

W 56. minucie Jeremy de Nooijer zastąpił Giedriusa Matulevičiusa.

Zespół Atlantasu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Vaidas Slavickas.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze Atlantasu: Klimas Gusoczenko, Tadas Labukas, a na ich miejsce weszli Nikita Juhnevičs, Darvydas Sernas. Niedługo później trener Suduvy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Tosainta Rickettsa. Na boisko wszedł Mihret Topcagić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Suduvy w 76. minucie spotkania, gdy Povilas Leimonas strzelił trzeciego gola. W 79. minucie w jedenastce Atlantasu doszło do zmiany. Titas Vitukynas wszedł za Vytautasa Luksę.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Semir Kerla z Suduvy. Na siedem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Jovan Čađenović wszedł za Povilasa Leimonasa.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Devids Dobrecovs z Atlantasu. Była to 86. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Andrius Bartkus
 36′, 79′ Semir Kerla
Marius Cinikas
 59′ Vaidas Slavickas
Damir Žutić
Andro Szvrljuga
Vilius Armanavičius
Aleksandar Živanović
Akinjide Elijah Idowu
56′ Jeremy de Nooijer
Nikita Juhnevičs65′
Paulius Golubickas
Vytautas Luksa79′
 76′ 83′ Povilas Leimonas
Klaudijus Upstas
Eligijus Jankauskas
Devids Dobrecovs86′
76′ Tosaint Ricketts
Klimas Gusoczenko65′
83′ Jovan Čađenović
Tomas Gvazdinskas
56′ Giedrius Matulevičius
Titas Vitukynas79′
Robertas Vėževičius
Tadas Labukas65′
76′ Mihret Topcagić
Martynas Velyvis

Sędzia nie ukarał piłkarzy Suduvy żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.