Liga litewska - 8. kolejka A Lyga: VMFD Żalgiris Wilno - Banga Gorżdy 0-0

3 lipca na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się spotkanie 8. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Żalgiris i Bangi. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 600 widzów.

8. kolejka Litwa - A Lyga
2020-07-03 17:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 600 | Arbiter: M. Lukjančukas
VMFD Żalgiris Wilno
Banga Gorżdy
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół Żalgiris wygrał aż 18 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Yuriemu Pavlykowi z Bangi. Była to 17. minuta pojedynku.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartką został ukarany Valdas Antužis, zawodnik gości. W 64. minucie Liviu Antal został zastąpiony przez Domantasa Šimkusa.

Trener Bangi postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Skirmantasa Rakauskasa i na pole gry wprowadził napastnika Deividasa Lukošiusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 82. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Żalgiris i jedną drużynie przeciwnej.

Oleksandr Aksenov
82′ Nemanja Ljubisavljević
Valdas Antužis47′
86′ Saulius Mikoliunas
Skirmantas Rakauskas68′
64′ Liviu Antal
Darius Zubauskas84′
64′ Domantas Šimkus
Jonas Bičkus74′
Matas Vareika
Deividas Lukošius68′
Motiejus Burba

Przewaga zespołu Żalgiris w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Żalgiris, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast jedenastka Bangi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.