Liga litewska - 8. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - FC Stumbras 1-1 (0-1)

27 kwietnia na Žemynos progimnazijos stadionas odbył się mecz 8. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Panevėžys i FC Stumbras. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 480 widzów.

8. kolejka Litwa - A Lyga
2019-04-27 12:00 | Stadion: Žemynos progimnazijos stadionas | Widzów: 480 | Arbiter: D. Rumšas
FK Panevėžys
FC Stumbras
1
1
E. Veliulis 82'
N. Bouchareb 17'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FC Stumbras wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Nasro Bouchareb wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Stumbras, zdobywając bramkę w 17. minucie starcia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Panevėžys: Pavelowi Krukowi w 24. i Lukasowi Čerkauskasowi w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Stumbras.

Drugą połowę jedenastka FK Panevėžys rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sigitasa Urbysa wszedł Andrey Karvatskiy. W 56. minucie arbiter wręczył kartkę Pauliusowi Januszauskasowi z drużyny gospodarzy.

W 62. minucie Sebastián Vásquez zastąpił Edvardasa Tamuleviciusa. Trener FK Panevėžys postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Pavela Kruka i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Ledesmę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 75. minucie kartkami zostali ukarani Ernestas Veliulis z FK Panevėžys i Juan Ramírez z zespołu gości.

Bramkarz FC Stumbras wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. Na osiem minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Ernestas Veliulis.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Rodrigo Martins Josviaki
39′ Lukas Čerkauskas
Matheus Bissi da Silva
Mantas Fridrikas
Juan Gerardo Ramírez Alonso75′
Vytas Gašpuitis
Rimvydas Sadauskas
24′ 66′ Pavel Kruk
Domantas Antanavičius
46′ Sigitas Urbys
Levan Matcharashvili
 82′ 75′ Ernestas Veliulis
Mateus Santos Gama
Tautvydas Eliosius
Gavi Thompson
56′ Paulius Januszauskas
António João Belo Andrade72′
62′ Sebastián Vásquez Gamboa
Nasro Bouchareb  17′ 80′
Aleksandr Yerkin
Lucas Villela Rezende
Szarenas Jureviczius
Airidas Mickevičius
46′ Andrey Karvatskiy
Lukas Čepkauskas
66′ Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma
Simas Gedžiūnas
62′ Edvardas Tamulevicius
Alsény Bah72′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom FK Panevėžys, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna FK Panevėžys w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.