Liga litewska - 7. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - Suduva Mariampol 1-2 (1-1)

W pojedynku 7. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 19 kwietnia, zespół FK Panevėžys przegrał z Suduvą 1-2 (1-1). Mecz na Panevėžio futbolo akademijos stadionas obejrzało 500 widzów.

7. kolejka Litwa - A Lyga
2019-04-19 16:30 | Stadion: Panevėžio futbolo akademijos stadionas | Widzów: 500 | Arbiter: D. Šimėnas
S. Gotal 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Ovidijus Verbickas został zmieniony przez Jeremy'ego de Nooijera.

W 32. minucie kartką został ukarany Lukas Čerkauskas, piłkarz gospodarzy.

Wysiłki podejmowane przez zespół Suduvy w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie Eligijus Jankauskas dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia przyznał kartkę Algisowi Jankauskasowi z drużyny gości.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Vytas Gašpuitis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Suduva: Semirowi Kerli w 56. i Vaidasowi Slavickasowi w 63. minucie. Trener FK Panevėžys postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Ernestasa Veliulisa i na pole gry wprowadził napastnika Rafaela Ledesmę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Paulius Januszauskas, piłkarz FK Panevėžys. W 73. minucie w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Edvardas Tamulevicius wszedł za Sebastiána Vásqueza.

Zawodnicy Suduvy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Sandro Gotal.

W 84. minucie w jedenastce FK Panevėžys doszło do zmiany. Tadas Eliosius wszedł za Sigitasa Urbysa. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę otrzymał Pavel Kruk z FK Panevėžys. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Ivan Kardum
32′ Lukas Čerkauskas
Ivan Hladík
Mantas Fridrikas
Algis Jankauskas35′
 40′ Vytas Gašpuitis
Semir Kerla56′
Andrey Karvatskiy
Vaidas Slavickas63′
87′ Pavel Kruk
Aleksandar Živanović
84′ Sigitas Urbys
Paulius Golubickas
64′ Ernestas Veliulis
Giedrius Matulevičius46′
Tautvydas Eliosius
Ovidijus Verbickas14′
69′ Paulius Januszauskas
Eligijus Jankauskas  33′
73′ Sebastián Vásquez Gamboa
Tosaint Ricketts58′
Marius Suvaizdis
Ignas Plukas
Titas Aukštuolis
Dominykas Barauskas
84′ Tadas Eliosius
Andro Szvrljuga
Tomas Salamanavičius
Jeremy de Nooijer14′
64′ Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma
Povilas Leimonas46′
73′ Edvardas Tamulevicius
Robertas Vėževičius

Sandro Gotal58′  74′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.