Liga litewska - 6. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - FK Panevėžys 3-0 (3-0)

24 czerwca na Hikvision arena w Mariampolu odbył się mecz 6. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Suduvy i FK Panevėžys. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Suduvy 3-0. Pojedynek obejrzało 465 widzów.

6. kolejka Litwa - A Lyga
2020-06-24 16:00 | Stadion: Hikvision arena | Widzów: 465 | Arbiter: V. Spasjonnikovs
Suduva Mariampol
FK Panevėžys
3
0
DO PRZERWY  3-0
M. Topcagić 11',18',42'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Suduvy wygrała aż siedem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 11. minucie spotkania, gdy Mihret Topcagić strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Suduvy, zdobywając kolejną bramkę. W 18. minucie Mihret Topcagić po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sebastiána Vásqueza z FK Panevėžys, a w 31. minucie Algisa Jankauskasa z drużyny przeciwnej.

W 42. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Mihret Topcagić z Suduvy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Drugą połowę jedenastka Suduvy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Semira Kerlę, Giedriusa Matulevičiusa weszli Daniel Offenbacher, Glebs Kļuškins. Trener FK Panevėžys postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Tautvydasa Eliosiusa. Na boisko wszedł Edenílson Bergonsi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Sebastián Vásquez został zastąpiony przez Eimantasa Abramavičiusa. Między 65. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Suduvy: Valerijs Sabala, Thomas Salamon, Mihret Topcagić, na ich miejsce weszli: Eligijus Jankauskas, Vaidas Slavickas, Renan Oliveira. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ernestasa Veliulisa, Pauliusa Januszauskasa zajęli: Rafael Floro, Žygimantas Baguška.

Rafael Broetto Henrique
31′ Algis Jankauskas
Matheus Bissi da Silva
46′ Semir Kerla
Lukas Čerkauskas
76′ Thomas Salamon
Ernestas Veliulis79′
46′ Giedrius Matulevičius
Tautvydas Eliosius62′
Domagoj Pušić
Paulius Januszauskas86′
69′ Valerijs Sabala
Ignas Kružikas
 11′, 18′, 42′ 83′ Mihret Topcagić
Rafael Floro79′ 87′
76′ Vaidas Slavickas
Kotaro Amemiya
46′ Glebs Kļuškins
Žygimantas Baguška86′
46′ 65′ Daniel Offenbacher
Edenílson Bergonsi62′
83′ Renan Henrique Oliveira Vieira
Deimantas Kontenis
69′ Eligijus Jankauskas
Domantas Vaičekauskas

Eimantas Abramavičius62′ 89′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Suduvy, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FK Panevėžys w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.