Liga litewska - 6. kolejka A Lyga: Banga Gorżdy - FK Riteriai 1-1 (0-1)

24 czerwca na Gargždų miesto stadionas w Gorżdach odbyło się spotkanie 6. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Bangi i FK Trakai. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 700 widzów.

6. kolejka Litwa - A Lyga
2020-06-24 19:00 | Stadion: Gargždų miesto stadionas | Widzów: 700 | Arbiter: O. Abramavicius
Banga Gorżdy
FK Riteriai
1
1
Renato 54'
Michael 19'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Trakai w 19. minucie spotkania, gdy Michael zdobył pierwszą bramkę.

Między 32. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Trakai.

Drugą połowę jedenastka Bangi rozpoczęła w zmienionym składzie, za Deividasa Lukošiusa wszedł Skirmantas Rakauskas. Także drużyna FK Trakai wyszła w zmienionym składzie, za Tomasa Dombrauskisa wszedł Dovydas Virkšas.

Zawodnicy Bangi w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie Renato wyrównał wynik meczu.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Renata z Bangi, a w 61. minucie Matasa Ramanauskasa z drużyny przeciwnej. W 64. minucie Shogo Yoshikawa został zastąpiony przez Pauliusa Lotužysa. A kibice FK Trakai nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominyka Kodza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Michael.

W 73. minucie Mindaugas Grigaravičius został zmieniony przez Ernestasa Stočkūnasa, a za Donatasa Kazlauskasa wszedł na boisko Cyrille Tchayi, co miało wzmocnić drużynę FK Trakai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata na Jonasa Bičkusa. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Pauliusa Lotužysa, piłkarza Bangi. Trener Bangi postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Robertasa Vėževičiusa i na pole gry wprowadził napastnika Ignasa Venckusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Valdemaras Borovskis
32′ Deividas Padaigis
Valentin Jeriomenko
89′ Robertas Vėževičius
Matas Ramanauskas61′
64′ Shogo Yoshikawa
Lajo Menene Traore
46′ Deividas Lukošius
Michael Thuique Dias Santos  19′ 33′ 66′
 54′ 55′ 78′ Renato Matos da Silva
Rokas Masenzovas
64′ 88′ Paulius Lotužys
Ričardas Šveikauskas
46′ Skirmantas Rakauskas
Dominyk Kodz66′
78′ Jonas Bičkus
Ernestas Stočkūnas73′
89′ Ignas Venckus
Dovydas Virkšas46′

Gytis Paulauskas

Cyrille Tchayi Tchamba88′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.