Liga litewska - 5. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - VMFD Żalgiris Wilno 2-1 (1-1)

W spotkaniu 5. kolejki litewskiej A Lyga, które rozegrane zostało 27 listopada, drużyna Suduvy zwyciężyła z Żalgiris 2-1 (1-1). Mecz na Marijampolės sporto centro stadione w Mariampolu obejrzało 550 widzów.

L. Antal 9'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 70 razy. Jedenastka Żalgiris wygrała aż 31 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 19.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Żalgiris nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Liviu Antal. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Jedenastka gości krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna Suduvy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Renan Oliveira. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Żalgiris: Donovanowi Slijngardowi w 26. i Klemenowi Bolhi w 39. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Robertasowi Vėževičiusowi z Suduvy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Suduvy w 55. minucie spotkania, gdy Josip Tadić zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 61. minucie za Sauliusa Mikoliunasa wszedł Domantas Šimkus. Trener Żalgiris postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Hugona Videmonta i na pole gry wprowadził napastnika Gustasa Jarusevičiusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie sędzia pokazał kartkę Domantasowi Šimkusowi, zawodnikowi gości.

Niedługo później trener Suduvy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Renana Oliveirę. Na boisko wszedł Domagoj Pušić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Povilas Leimonas wszedł za Robertasa Vėževičiusa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Marko Tomić
 11′ 86′ Renan Henrique Oliveira Vieira
Karolis Uzėla
Ovidijus Verbickas
Hugo Videmont72′
54′ 88′ Robertas Vėževičius
Liviu Antal  9′ (k.)
 55′ Josip Tadić
Georgas Freidgeimas
88′ Povilas Leimonas
Gustas Jarusevičius72′
86′ Domagoj Pušić
Domantas Šimkus61′ 73′
Gratas Sirgedas
Meinardas Mikulenas
Karolis Skamarakas
Pau Morer Vicente

Jedenastka Suduvy zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Żalgiris przyznał trzy.

Jedenastka Suduvy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.