Liga litewska - 5. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - FK Riteriai 2-0 (0-0)

27 listopada na Aukštaitijos stadionas odbył się mecz 5. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Panevėžys i FK Trakai. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Panevėžys 2-0. Na stadionie zasiadło 230 widzów.

5. kolejka Litwa - A Lyga
2019-11-27 18:00 | Stadion: Aukštaitija stadionas | Widzów: 230 | Arbiter: J. Paskovskis
FK Panevėžys
FK Riteriai
2
0
Rafael Ledesma 69'
P. Bordon 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FK Trakai wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 55. a 69. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Panevėžys w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie bramkę zdobył Rafael Ledesma. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice FK Panevėžys nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rokasa Stanulevičiusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Paulius Januszauskas. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. W 76. minucie Dominyk Kodz został zmieniony przez Juozasa Lubasa. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Eimantas Abramavičius wszedł za Rafaela Ledesmę.

W 83. minucie kartkę dostał Justinas Januševskij, zawodnik FK Trakai.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka FK Panevėžys, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wpakował piłkę do siatki rywali Patrik Bordon. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 87. minucie w zespole FK Panevėžys doszło do zmiany. Tomas Salamanavičius wszedł za Patrika Bordona. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Eimantas Abramavičius z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Justinas Januševskij83′
60′ Pavel Kruk
Rokas Masenzovas
Sigitas Urbys
Ričardas Šveikauskas69′
Tautvydas Eliosius
Mindaugas Grigaravičius
70′ Paulius Januszauskas
Dominyk Kodz76′
Sidimane Sagna
Justinas Marazas59′
 86′ 87′ Patrik Bordon
Ernestas Stočkūnas
 69′ 79′ Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma
Terem Igobor Moffi
Szarenas Jureviczius
Tadas Simaitis
Deimantas Kontenis
Aleksandras Levšinas
87′ Tomas Salamanavičius
Valdas Paulauskas
Jonas Skinderis
Valentin Jeriomenko
70′ Rokas Stanulevičius
Juozas Lubas76′
Evaldas Urmonas
Matas Radžiukynas
79′ 90′ Eimantas Abramavičius

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Trakai pokazał cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FK Trakai w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika.