Liga litewska - 5. kolejka A Lyga: FK Atlantas Klaipėda - FK Kauno Žalgiris 0-2 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki litewskiej A Lyga, które rozegrane zostało 27 listopada, drużyna Atlantasu przegrała z Kauno Žalgiris 0-2 (0-1). Mecz na Klaipėdos centrinio stadiono atsarginė aikštė w Kłajpedzie obejrzało 60 widzów.

5. kolejka Litwa - A Lyga
2019-11-27 18:00 | Stadion: Klaipėdos centrinio stadiono atsarginė aikštė | Widzów: 60 | Arbiter: M. Jackus
FK Atlantas Klaipėda
FK Kauno Žalgiris
0
2
P. Sirvys 32',69'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 starć jedenastka Atlantasu wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Kauno Žalgiris zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Atlantasu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pijus Sirvys wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kauno Žalgiris, strzelając gola w 32. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kauno Žalgiris.

Jedyną kartkę w meczu dostał Nikita Juhnevičs z drużyny gospodarzy. Była to 60. minuta spotkania. Trener Kauno Žalgiris postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Benas Anisas, a murawę opuścił Deivydas Matulevicius.

W 65. minucie Bonfilscaleb Bimenyimana został zastąpiony przez Tadasa Labukasa. W 68. minucie w jedenastce Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Dominykas Galkevicius wszedł za Daniela Romanovskiego.

Drużyna Atlantasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy Pijus Sirvys po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 85. minucie, w zespole Atlantasu za Nikity Juhnevičsa wszedł Andrius Bartkus, a w drużynie Kauno Žalgiris Arūnas Klimavičius zmienił Martynasa Dapkusa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Egidijus Vaitkunas
60′ 85′ Nikita Juhnevičs
Linas Pilibaitis
Dimitar Ivanov Petkov
Daniel Romanovskij68′
65′ Bonfilscaleb Bimenyimana
Simonas Urbys
Devids Dobrecovs
Deivydas Matulevicius61′
Stefano Kunchev
Dovydas Vilkas
85′ Andrius Bartkus
Martynas Dapkus85′
Mateo Dunić
Benas Anisas61′
Titas Vitukynas
Dominykas Galkevicius68′
65′ Tadas Labukas
Rokas Krušnauskas

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Atlantasu przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Atlantasu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.