Liga litewska - 5. kolejka A Lyga: Banga Gorżdy - FK Kauno Žalgiris 1-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 20 czerwca, zespół Bangi zremisował z Kauno Žalgiris 1-1 (0-0). Mecz na Gargždų miesto stadionas w Gorżdach obejrzało 700 widzów.

5. kolejka Litwa - A Lyga
2020-06-20 16:00 | Stadion: Gargždų miesto stadionas | Widzów: 700 | Arbiter: D. Šimėnas
Banga Gorżdy
FK Kauno Žalgiris
1
1
S. Rakauskas 90'
L. Pilibaitis 77'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Bangi.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Benasowi Anisasowi, zawodnikowi gości.

Drugą połowę jedenastka Kauno Žalgiris rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benasa Anisasa wszedł Philip Otele. Trener Kauno Žalgiris postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Yurego Bushmana i na pole gry wprowadził napastnika Simonasa Pauliusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tej samej minucie Simonas Urbys został zastąpiony przez Deividasa Šešplaukisa. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Deividas Lukošius, Jonas Bičkus, a na ich miejsce weszli Karolis Urbaitis, Robertas Vėževičius. Między 71. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Bangi oraz dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Kauno Žalgiris w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie bramkę zdobył Linas Pilibaitis.

Od 78 minuty boisko opuścili zawodnicy Bangi: Dovydas Norvilas, Renato, Valdas Antužis, na ich miejsce weszli: Skirmantas Rakauskas, Paulius Lotužys, Edvinas Bračkus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Linasa Pilibaitisa, Gratasa Sirgedasa zajęli: Pijus Sirvys, Rimvydas Sadauskas. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kauno Žalgiris: Philipowi Otele'owi w 81. i Simonasowi Pauliusowi w 88. minucie.

Piłkarze Bangi otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Skirmantas Rakauskas.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rudinilson Gomes Brito Silva73′
86′ Valdas Antužis
Martynas Dapkus71′
Deividas Padaigis
Karolis Šilkaitis
67′ Karolis Urbaitis
Steven Thicot
73′ Julius Kasparavičius
Egidijus Vaitkunas
76′ 78′ Dovydas Norvilas
Benas Anisas29′ 46′
Yurii Pavlyk
Yurii Bushman63′
67′ Robertas Vėževičius
Linas Pilibaitis  77′ 80′
Shogo Yoshikawa
Gratas Sirgedas90′
78′ Renato Matos da Silva
Simonas Urbys63′
Mantas Bertašius
Dovydas Vilkas
86′ Edvinas Bračkus
Rimvydas Sadauskas90′
78′ Paulius Lotužys
Pijus Širvys80′
78′  90′ Skirmantas Rakauskas
Deitonas Vinckus
67′ Jonas Bičkus
Philip Otele46′ 81′
67′ Deividas Lukošius
Simonas Paulius63′ 88′
Ignas Venckus
Deividas Šešplaukis63′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kauno Žalgiris pokazał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.