Liga litewska - 3. kolejka A Lyga: FK Riteriai - Banga Gorżdy 0-1 (0-0)

W starciu 3. kolejki litewskiej A Lyga, które rozegrane zostało 7 czerwca, drużyna FK Trakai przegrała z Bangą 0-1 (0-0). Mecz na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie obejrzało 300 widzów.

3. kolejka Litwa - A Lyga
2020-06-07 16:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 300 | Arbiter: M. Jackus
FK Riteriai
Banga Gorżdy
0
1
P. Lotužys 88'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 23. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Dovydasowi Virkšasowi z FK Trakai. W 66. minucie Matas Ramanauskas zastąpił Michaela.

W 68. minucie arbiter pokazał kartkę Mindaugasowi Grigaravičiusowi, piłkarzowi FK Trakai. Trener Bangi postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Karolisa Urbaitisa i na pole gry wprowadził napastnika Deividasa Lukošiusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Dovydas Norvilas, zawodnik gości.

W 73. minucie Mindaugas Grigaravičius został zmieniony przez Dominyka Kodza, co miało wzmocnić drużynę FK Trakai. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Renata na Jonasa Bičkusa w 74. minucie oraz Robertasa Vėževičiusa na Pauliusa Lotužysa w tej samej minucie.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Paulius Lotužys dla jedenastki Bangi. Bramka padła w tej samej minucie. W 89. minucie w zespole FK Trakai doszło do zmiany. Gytis Paulauskas wszedł za Justinasa Marazasa.

Karolis Urbaitis70′
68′ 73′ Mindaugas Grigaravičius
Julius Kasparavičius
Valentin Jeriomenko
Dovydas Norvilas71′
89′ Justinas Marazas
Yurii Pavlyk
35′ 66′ Matas Ramanauskas
Robertas Vėževičius86′
51′ Dovydas Virkšas
Gustas Gumbaravičius
73′ Dominyk Kodz
Paulius Lotužys86′  88′
Ernestas Stočkūnas
Jonas Bičkus74′
Lajo Menene Traore
Deividas Lukošius70′
66′ Michael Thuique Dias Santos
Ignas Venckus
89′ Gytis Paulauskas

Cyrille Tchayi Tchamba

Jeśli drużyna FK Trakai nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.