Liga litewska - 3. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - Suduva Mariampol 1-3 (0-2)

6 czerwca na Aukštaitija stadionas odbyło się starcie 3. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Panevėžys i Suduvy. Mecz zakończył się zwycięstwem Suduvy 3-1. Pojedynek obejrzało 300 widzów.

3. kolejka Litwa - A Lyga
2020-06-06 16:00 | Stadion: Aukštaitija stadionas | Widzów: 300 | Arbiter: D. Šimėnas
E. Jankauskas 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Suduvy wygrał aż sześć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Suduvy otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Offenbacher.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Panevėžys: Justinasowi Januševskiemu w 30. i Fandinhowi w 33. minucie.

Zespół FK Panevėžys ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Josip Tadić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 52. minucie spotkania, gdy Eligijus Jankauskas strzelił trzeciego gola. W 59. minucie Sebastián Vásquez został zmieniony przez Ignasa Kružikasa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Justinas Januševskij wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Panevėžys, zdobywając bramkę w 78. minucie spotkania. Chwilę później trener Suduvy postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Giedriusa Matulevičiusa wszedł Thomas Salamon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Suduvy doszło do zmiany. Valerijs Sabala wszedł za Eligijusa Jankauskasa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Vaidas Slavickas
33′ Bruno Fandinho Franzo
Andro Szvrljuga
74′ Hugo Figueiredo Pereira
Aleksandar Živanović
Vytas Gašpuitis
Povilas Leimonas
 78′ 30′ Justinas Januševskij
Giedrius Matulevičius80′
Edenílson Bergonsi
Daniel Offenbacher  9′ 70′
61′ Paulius Januszauskas
Domagoj Pušić
74′ Jorge Elias dos Santos
Eligijus Jankauskas  52′ 90′
59′ Sebastián Vásquez Gamboa
Josip Tadić  36′
Szarenas Jureviczius
Ignas Plukas
74′ Rafael Floro
Vilius Stebrys
74′ Ernestas Veliulis
Vakaris Kalėda
Kotaro Amemiya
Semir Kerla
Žygimantas Baguška
Thomas Salamon80′
61′ Tautvydas Eliosius
Renatas Banevičius
Domantas Vaičekauskas
Glebs Kļuškins70′
Eimantas Abramavičius
Saulius Vikertas
59′ Ignas Kružikas
Valerijs Sabala90′

Drużyna Suduvy była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników Suduvy żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedenastka FK Panevėžys w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.