Liga litewska - 3. kolejka A Lyga: FK Kauno Žalgiris - VMFD Żalgiris Wilno 0-1 (0-1)

6 czerwca na SM Tauras Stadionas w Kownie odbyło się spotkanie 3. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Kauno Žalgiris i Żalgiris. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Żalgiris 1-0. Starcie obejrzało 250 widzów.

3. kolejka Litwa - A Lyga
2020-06-06 12:00 | Stadion: SM Tauras Stadionas | Widzów: 250 | Arbiter: M. Lukjančukas
FK Kauno Žalgiris
VMFD Żalgiris Wilno
0
1
H. Vidémont 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna Żalgiris wygrała aż 24 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Hugo Videmont dla drużyny Żalgiris. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Żalgiris.

Na drugą połowę drużyna Kauno Žalgiris wyszła w zmienionym składzie, za Benasa Anisasa wszedł Philip Otele. W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rimvydasa Sadauskasa, zawodnika Kauno Žalgiris.

W 64. minucie Matas Vareika został zastąpiony przez Marka Karamarka. W 68. minucie Simonas Urbys został zmieniony przez Linasa Pilibaitisa, co miało wzmocnić zespół Kauno Žalgiris. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mantasa Kuklysa na Karolisa Uzėlę. Rimvydas Sadauskas z Kauno Žalgiris na 12 minut przed zakończeniem meczu dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 58. minucie.

Między 79. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Żalgiris i jedną drużynie przeciwnej. Trener Kauno Žalgiris postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Yurego Bushmana i na pole gry wprowadził napastnika Deividasa Šešplaukisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 85. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Higorowi Vidalowi i Egidijusowi Vaitkunasowi.

W samej końcówce starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Modestas Vorobjovas osłabiając tym samym zespół Żalgiris. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółte kartki dostał Marko Karamarko, Martin Berkovec z drużyny gości. Dwie minuty później w zespole Żalgiris doszło do zmiany. Gustas Jarusevičius wszedł za Hugona Videmonta.

Martin Berkovec90′
80′ Rudinilson Gomes Brito Silva
Nemanja Ljubisavljević
Martynas Dapkus
Donovan Slijngard
58′ 78′ Rimvydas Sadauskas
Ivan Tatomirović
Karolis Šilkaitis
Mantas Kuklys76′
85′ Egidijus Vaitkunas
Saulius Mikoliunas
46′ Benas Anisas
Domantas Šimkus
23′ 82′ Yurii Bushman
Matas Vareika12′ 64′
Gratas Sirgedas
Higor Felipe Vidal85′
30′ 68′ Simonas Urbys
Hugo Videmont  43′ 80′ 90′
27′ Emmanuel David
Karolis Uzėla76′ 79′
68′ Linas Pilibaitis
Motiejus Burba
46′ Philip Otele

Simonas Paulius

82′ Deividas Šešplaukis

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po sześć żółtych kartek oraz jednej czerwonej.