Liga litewska - 3. kolejka A Lyga: FK Atlantas Klaipėda - FK Panevėžys 1-4 (1-1)

8 listopada na Klaipėdos centrinio stadiono atsarginė aikštė w Kłajpedzie odbył się pojedynek 3. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Atlantasu i FK Panevėžys. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Panevėžys 4-1. Starcie obejrzało 75 widzów.

3. kolejka Litwa - A Lyga
2019-11-08 17:00 | Stadion: Klaipėdos centrinio stadiono atsarginė aikštė | Widzów: 75 | Arbiter: D. Šimėnas
P. Kruk 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FK Panevėžys wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie kartkę dostał Tautvydas Špiegis z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Panevėžys w 12. minucie spotkania, gdy Aleksandr Yerkin zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 27. minucie sędzia ukarał kartką Nikitę Juhnevičsa, piłkarza Atlantasu. W 28. minucie Akinjide Idowu zastąpił Juricę Kovačicia. Po pół godzinie gry w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Patrik Bordon wszedł za Sebastiána Vásqueza.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie bramkę wyrównującą zdobył Darvydas Sernas. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lukasa Čerkauskasa z FK Panevėžys, a w 55. minucie Jose Carriona z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Atlantasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Tadas Labukas, a murawę opuścił Darvydas Sernas.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Panevėžys w 56. minucie spotkania, gdy Paulius Januszauskas strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 59. minucie w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Sidimane Sagna wszedł za Aleksandra Yerkina.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FK Panevėžys, zdobywając kolejną bramkę. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Patrik Bordon.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 72. minucie wynik ustalił Pavel Kruk.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Atlantasu doszło do zmiany. Titas Vitukynas wszedł za Jose Carriona. A kibice FK Panevėžys nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tomasa Salamanavičiusa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Paulius Januszauskas. W 77. minucie sędzia ukarał kartkami Bonfilscaleba Bimenyimanę z Atlantasu oraz Pavela Kruka z jedenastki gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Rafael Broetto Henrique
55′ 76′ Jose Antonio Carrion Mayorga
Lukas Čerkauskas51′
Tomas Gvazdinskas
Mantas Fridrikas
11′ Tautvydas Špiegis
Vytas Gašpuitis
Vilius Armanavičius
Tomas Kačerauskas
Marius Vladimir Cocîrlă
Pavel Kruk  72′ 77′
28′ Akinjide Elijah Idowu
Ernestas Veliulis
Dimitar Ivanov Petkov
Tautvydas Eliosius
27′ Nikita Juhnevičs
Paulius Januszauskas  56′ (k.) 76′
77′ Bonfilscaleb Bimenyimana
Sebastián Vásquez Gamboa32′
 35′ 56′ Darvydas Sernas
Aleksandr Yerkin  12′ 59′
Stefano Kunchev
Szarenas Jureviczius
Andrius Bartkus
Sidimane Sagna59′
28′ Jurica Kovačić
Tomas Salamanavičius76′
Vytautas Luksa
Jonas Skinderis
76′ Titas Vitukynas
Rokas Stanulevičius
Devids Dobrecovs
Patrik Bordon32′  64′
56′ Tadas Labukas
Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma

Zawodnicy Atlantasu obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.