Liga litewska - 28. kolejka A Lyga: FK Riteriai - FK Panevėžys 4-0 (2-0)

26 października na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się starcie 28. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Trakai i FK Panevėžys. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Trakai 4-0. Spotkanie obejrzało 150 widzów.

28. kolejka Litwa - A Lyga
2019-10-26 12:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 150 | Arbiter: R. Šmitas
M. Grigaravičius 84',87'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Panevėžys: Vytasowi Gašpuitisowi w 5. i Sigitasowi Urbysowi w 24. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Trakai w 24. minucie spotkania, gdy Terem Moffi zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FK Trakai, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Valentin Jeriomenko.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FK Panevėžys wyszła w zmienionym składzie, za Tomasa Salamanavičiusa wszedł Aleksandr Yerkin. Trener FK Panevėžys wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonasa Skinderisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Tautvydas Eliosius.

W 65. minucie Dominyk Kodz został zmieniony przez Justinasa Marazasa. W 68. minucie w jedenastce FK Panevėžys doszło do zmiany. Rafael Ledesma wszedł za Ernestasa Veliulisa. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Sidimane Sagna z zespołu gości.

Po chwili trener FK Trakai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Mindaugas Grigaravičius, a murawę opuścił Donatas Kazlauskas. Mindaugas Grigaravičius spełnił oczekiwania trenera strzelając dwie bramki. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

Dopiero w drugiej połowie Mindaugas Grigaravičius wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Trakai, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie meczu. W 87. minucie w jedenastce FK Trakai doszło do zmiany. Juozas Lubas wszedł za Matasa Ramanauskasa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 4-0 strzelił po raz drugi w tej samej minucie Mindaugas Grigaravičius.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Juozas Lubas, piłkarz FK Trakai. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Ernestas Veliulis68′
 28′ Valentin Jeriomenko
Tautvydas Eliosius63′
65′ Dominyk Kodz
Paulius Januszauskas
87′ Matas Ramanauskas
Sidimane Sagna72′
82′ Donatas Kazlauskas
Tomas Salamanavičius46′
 24′ (k.) Terem Igobor Moffi
Sebastián Vásquez Gamboa
Vincentas Šarkauskas
Szarenas Jureviczius
Rokas Masenzovas
Jonas Skinderis63′
82′  84′, 87′ Mindaugas Grigaravičius
Eimantas Abramavičius
87′ 90′ Juozas Lubas
Patrik Bordon
65′ Justinas Marazas
Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma68′
Matas Radžiukynas
Aleksandr Yerkin46′
Ernestas Stočkūnas

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FK Panevėžys przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.