Liga litewska - 28. kolejka A Lyga: FK Atlantas Klaipėda - FK Palanga 0-1 (0-1)

W meczu 28. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 26 października, drużyna Atlantasu przegrała z FK Palanga 0-1 (0-1). Mecz na Klaipėdos m. centrinis stadionas w Kłajpedzie obejrzało 120 widzów.

28. kolejka Litwa - A Lyga
2019-10-26 12:00 | Stadion: Klaipėdos m. centrinis stadionas | Widzów: 120 | Arbiter: D. Šimėnas
FK Atlantas Klaipėda
FK Palanga
0
1
A. Kiriļins 23'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Andrejs Kiriļins dla drużyny FK Palanga. Bramka padła w tej samej minucie.

W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mariusa Cinikasa z Atlantasu, a w drugiej minucie doliczonego czasu Aurimasa Tručinskasa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Palanga.

Drugą połowę drużyna Atlantasu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Damira Žuticia wszedł Vilius Armanavičius. W 65. minucie Devids Dobrecovs został zmieniony przez Jose Carriona.

Między 74. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Niedługo później trener Atlantasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Titas Vitukynas, a murawę opuścił Vytautas Luksa. Chwilę później trener FK Palanga postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Klaudijusa Upstasa. Na boisko wszedł Giorgi Diakvnishvili, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Darvydas Sernas z drużyny Atlantasu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 75. minucie. W 90. minucie żółtą kartkę obejrzał Vilius Armanavičius z Atlantasu. W doliczonej trzeciej minucie spotkania w zespole FK Palanga doszło do zmiany. Alan Torres wszedł za Andriego Yakovleva.

Matvii Guyganov
28′ Marius Cinikas
Josip Jurjević
46′ Damir Žutić
Vladislavs Kuzmins
Marius Vladimir Cocîrlă
Aurimas Tručinskas45′
74′ Akinjide Elijah Idowu
Andrejs Kiriļins  23′ 75′
77′ Vytautas Luksa
Sergei Mosznikow
Dimitar Ivanov Petkov
Sergey Rusak
Bonfilscaleb Bimenyimana
Klaudijus Upstas78′
65′ Devids Dobrecovs
Andrii Yakovlev90′
75′ 81′ Darvydas Sernas
Kouakou Privat Yao N’goran
Stefano Kunchev
Andrew das Neves Lebre
65′ Jose Antonio Carrion Mayorga
Klimas Gusoczenko
46′ 90′ Vilius Armanavičius
Giorgi Diakvnishvili78′
Nikita Juhnevičs
Alan Facundo Torres90′
Jurica Kovačić

77′ Titas Vitukynas

Tadas Labukas

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Atlantasu w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FK Palanga w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.