Liga litewska - 21. kolejka A Lyga: VMFD Żalgiris Wilno - Suduva Mariampol 1-3 (1-2)

20 października na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się mecz 21. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Żalgiris i Suduvy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Suduvy 3-1. Starcie obejrzało 2 500 widzów.

21. kolejka Litwa - A Lyga
2019-10-20 18:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 2500 | Arbiter: M. Lukjančukas
E. Jankauskas 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 68 spotkań zespół Żalgiris wygrał 31 razy i zanotował 17 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Ovidijus Verbickas.

Między 23. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Żalgiris i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Suduvy, strzelając kolejnego gola. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Josip Tadić. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

Zawodnicy Żalgiris szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 37. minucie bramkę kontaktową zdobył Donovan Slijngard.

W 67. minucie Rolandas Baravykas został zmieniony przez Higora Vidala. Po chwili trener Suduvy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Mihret Topcagić, a murawę opuścił Josip Tadić.

Trener Żalgiris postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Domantasa Šimkusa i na pole gry wprowadził napastnika Paua Morera, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tomislava Kiša z Żalgiris, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Mihreta Topcagicia z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Minutę później wynik na 1-3 podwyższył Eligijus Jankauskas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ivan Kardum
23′ 67′ Rolandas Baravykas
Andro Szvrljuga
 37′ Donovan Slijngard
Aleksandar Živanović
26′ 80′ Domantas Šimkus
Ovidijus Verbickas  2′
87′ Tomislav Kiš
Renan Henrique Oliveira Vieira80′
67′ Higor Felipe Vidal
Eligijus Jankauskas87′  90′
80′ Pau Morer Vicente
Mihret Topcagić73′ 90′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej jedną. Piłkarze Suduvy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Żalgiris w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Suduvy zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie VMFD Żalgiris Wilno. Tego samego dnia Suduva Mariampol będzie przeciwnikiem drużyny Żalgiris w meczu, który odbędzie się w Mariampolu.