Liga litewska - 21. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - FK Riteriai 4-2 (1-1)

23 sierpnia na Aukštaitijos stadionas odbyło się starcie 21. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Panevėžys i FK Trakai. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Panevėžys 4-2. Na stadionie stawiło się 750 widzów.

21. kolejka Litwa - A Lyga
2019-08-23 17:00 | Stadion: Aukštaitija stadionas | Widzów: 750 | Arbiter: A. Anufrijevs
D. Kazlauskas 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FK Trakai wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze FK Trakai otworzyli wynik. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Mindaugas Grigaravičius.

Zawodnicy FK Panevėžys odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie Paulius Januszauskas wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mantas Fridrikas z FK Panevėžys. Była to 40. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Panevėžys: Sebastiánowi Vásquezowi w 46. i Pavelowi Krukowi w 55. minucie. Chwilę później trener FK Panevėžys postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Rokas Stanulevičius, a murawę opuścił Tautvydas Eliosius.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Panevėžys przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Tautvydas Eliosius.

W następstwie utraty gola trener FK Trakai postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Mindaugasa Grigaravičiusa i na pole gry wprowadził napastnika Edvinasa Baniulisa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 68. minucie Patrik Bordon został zastąpiony przez Rafaela Ledesmę. W 71. minucie Matas Ramanauskas został zmieniony przez Rokasa Filipaviciusa, co miało wzmocnić jedenastkę FK Trakai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pauliusa Januszauskasa na Tomasa Salamanavičiusa.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Donatas Kazlauskas. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy gospodarzy zdobył Vytas Gašpuitis.

W 89. minucie kartką został ukarany Edvinas Baniulis, zawodnik FK Trakai. W doliczonym czasie gry w zespole FK Trakai doszło do zmiany. Elvinas Ališauskas wszedł za Dovydasa Virkšasa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Panevėžys w 90. minucie spotkania, gdy Rafael Ledesma strzelił czwartego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-2.

Vincentas Šarkauskas
40′ Mantas Fridrikas
Dominykas Barauskas
 87′ Vytas Gašpuitis
Valdemaras Borovskis
Tomas Kačerauskas
Aleksandras Levšinas
55′ Pavel Kruk
Tomas Dombrauskis
Andrei Ciofu
Mindaugas Grigaravičius  15′ 66′
 60′ 60′ Tautvydas Eliosius
Valentin Jeriomenko
 31′ (k.) 75′ Paulius Januszauskas
Matas Ramanauskas71′
68′ Patrik Bordon
Lajo Menene Traore
46′ Sebastián Vásquez Gamboa
Rokas Masenzovas
75′ Tomas Salamanavičius
Rokas Filipavicius71′
60′ Rokas Stanulevičius
Dominyk Kodz
Eimantas Abramavičius
Ernestas Stočkūnas
68′  90′ Rafael Pompeo Rodrigues Ledesma
Elvinas Ališauskas90′

Edvinas Baniulis66′ 89′

Zawodnicy FK Panevėžys otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.