Liga litewska - 2. kolejka A Lyga: FK Riteriai - FK Atlantas Klaipėda 5-2 (2-2)

4 listopada na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się spotkanie 2. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Trakai i Atlantasu. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Trakai 5-2. Na stadionie stawiło się 150 widzów.

2. kolejka Litwa - A Lyga
2019-11-04 18:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 150 | Arbiter: R. Valikonis
V. Armanavičius 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka FK Trakai wygrała aż 16 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Atlantasu otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Tomas Gvazdinskas.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 11. minucie Terem Moffi wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

Szybko po stracie gola drużyna gospodarzy trafiła do bramki rywala. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Mindaugas Grigaravičius. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównującą bramkę dla zawodników Atlantasu zdobył Vilius Armanavičius.

W 42. minucie Ričardas Šveikauskas został zmieniony przez Justinasa Januševskiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 52. minucie kartką został ukarany Dominykas Barauskas, piłkarz FK Trakai.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Trakai w 60. minucie spotkania, gdy Mindaugas Grigaravičius strzelił trzeciego gola. Po godzinie gry w zespole FK Trakai doszło do zmiany. Tomas Dombrauskis wszedł za Donatasa Kazlauskasa.

Po chwili trener Atlantasu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Mariusa Cocîrlę. Na boisko wszedł Jurica Kovačić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie w drużynie Atlantasu doszło do zmiany. Devids Dobrecovs wszedł za Bonfilscaleba Bimenyimanę. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Mariusowi Cinikasowi z zespołu gości.

Drużyna Atlantasu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie wynik na 4-2 podwyższył Dovydas Virkšas.

Chwilę później trener FK Trakai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Ernestas Stočkūnas, a murawę opuścił Justinas Marazas. Ernestas Stočkūnas nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku trafił Ernestas Stočkūnas.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-2.

Stefano Kunchev
52′ Dominykas Barauskas
Jose Antonio Carrion Mayorga
Valdemaras Borovskis
Marius Cinikas81′
Aleksandras Levšinas
Tomas Gvazdinskas  9′
42′ Ričardas Šveikauskas
Tautvydas Špiegis
 13′, 60′ Mindaugas Grigaravičius
Vilius Armanavičius  39′
85′ Justinas Marazas
Marius Vladimir Cocîrlă69′
Matas Ramanauskas
Akinjide Elijah Idowu
 84′ Dovydas Virkšas
Dimitar Ivanov Petkov
61′ Donatas Kazlauskas
Bonfils-Caleb Bimenyimana76′
 11′ Terem Igobor Moffi
Darvydas Sernas
Vincentas Šarkauskas
Lukas Paukštė
42′ Justinas Januševskij
Mateo Dunić
Rokas Masenzovas
Nikita Juhnevičs
61′ Tomas Dombrauskis
Jurica Kovačić69′
Valentin Jeriomenko
Vytautas Luksa
Dominyk Kodz
Titas Vitukynas
85′  88′ Ernestas Stočkūnas
Devids Dobrecovs76′

Drużyna FK Trakai była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół FK Trakai wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.