Reklama

Reklama

Liga litewska - 2. kolejka A Lyga: FK Kauno Žalgiris - VMFD Żalgiris Wilno 1-2 (1-0)

4 listopada na Nacionalinės futbolo akademijos stadionas w Kownie odbył się mecz 2. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Kauno Žalgiris i Żalgiris. Starcie zakończyło się zwycięstwem Żalgiris 2-1. Na stadionie zasiadło 150 widzów.

4 listopada  na Nacionalinės futbolo akademijos stadionas w Kownie odbył się mecz  2. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Kauno Žalgiris  i Żalgiris. Starcie zakończyło się zwycięstwem Żalgiris 2-1. Na stadionie zasiadło 150 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Żalgiris wygrał 23 razy i zanotował jedną porażkę oraz trzy remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu kartką został ukarany Marko Tomić, piłkarz gości.

W 11. minucie w drużynie Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Simonas Urbys wszedł za Philipa Otele'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kauno Žalgiris w 19. minucie spotkania, gdy Simonas Urbys zdobył pierwszą bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Pijusowi Sirvysowi z Kauno Žalgiris.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kauno Žalgiris.

Drużyna Żalgiris wyrównała wynik meczu. W 48. minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Videmont.

W 63. minucie za Domantasa Šimkusa wszedł Pau Morer. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Kauno Žalgiris: Deivydasowi Matuleviciusowi w 69. i Rudinilsonowi Silvie w 70. minucie. W tej samej minucie w jedenastce Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Dominykas Galkevicius wszedł za Pijusa Sirvysa.

Chwilę później trener Żalgiris postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marka Tomicia wszedł Andrei Cordosz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Żalgiris utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Żalgiris udało się strzelić gola i wygrać.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Żalgiris przyniosły efekt bramkowy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Liviu Antal. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Kibice Kauno Žalgiris nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deividasa Šešplaukisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Simonas Urbys. W 89. minucie w jedenastce Żalgiris doszło do zmiany. Rolandas Baravykas wszedł za Tomislava Kiša. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Zawodnicy Kauno Žalgiris otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Żalgiris zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Riteriai. Natomiast w sobotę Suduva Mariampol będzie rywalem zespołu Kauno Žalgiris w meczu, który odbędzie się w Mariampolu.

Reklama

Reklama

Reklama