Liga litewska - 2. kolejka A Lyga: Banga Gorżdy - FK Panevėžys 2-0 (2-0)

30 maja na Gargždų miesto stadionas w Gorżdach odbyło się starcie 2. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Bangi i FK Panevėžys. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Bangi 2-0.

K. Urbaitis 44'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Bangi wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bangi w 20. minucie spotkania, gdy Robertas Vėževičius zdobył pierwszą bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Karolis Urbaitis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bangi, strzelając kolejnego gola w 44. minucie meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę zespół FK Panevėžys rozpoczął w zmienionym składzie, za Tautvydasa Eliosiusa wszedł Edenílson Bergonsi. W 55. minucie za Kotara Amemiyę wszedł Fandinho.

Między 65. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Bangi: Julius Kasparavičius, Robertas Vėževičius, Karolis Urbaitis, na ich miejsce weszli: Deividas Lukošius, Darius Zubauskas, Jonas Bičkus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lukasa Čerkauskasa, Jorge Eliasa zajęli: Sebastián Vásquez, Ignas Kružikas. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Banga: Dovydasowi Norvilasowi w 66. i Karolisowi Urbaitisowi w 77. minucie.

Hugo Figueiredo Pereira
 44′ 77′ 87′ Karolis Urbaitis
Rafael Floro
68′ Julius Kasparavičius
Vytas Gašpuitis
66′ Dovydas Norvilas
Ernestas Veliulis
Yurii Pavlyk
Kotaro Amemiya55′
 20′ 74′ Robertas Vėževičius
Eimantas Abramavičius
74′ Darius Zubauskas
Ignas Kružikas72′
87′ Jonas Bičkus
Sebastián Vásquez Gamboa65′
68′ Deividas Lukošius

Ignas Venckus

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bangi przyznał dwie żółte.

Jedenastka Bangi w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.