Reklama

Reklama

Liga litewska - 17. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - FK Kauno Žalgiris 3-0 (2-0)

W starciu 17. kolejki litewskiej A Lyga, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Suduvy wygrała z Kauno Žalgiris 3-0 (2-0). Mecz na Marijampolės sporto centro stadione w Mariampolu obejrzało 930 widzów.

W  starciu 17. kolejki litewskiej A Lyga, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Suduvy wygrała  z Kauno Žalgiris  3-0 (2-0). Mecz na Marijampolės sporto centro stadione w Mariampolu obejrzało 930 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Suduvy wygrała aż 16 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Suduvy w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mihret Topcagić. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 36. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Semirowi Kerli i Pijusowi Sirvysowi.

Reklama

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Suduvy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Mihret Topcagić po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 54. minucie Semir Kerla został zastąpiony przez Ivana Hladíka. W 57. minucie Ovidijus Verbickas został zmieniony przez Pauliusa Golubickasa, co miało wzmocnić jedenastkę Suduvy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pijusa Sirvysa na Deividasa Šešplaukisa.

W 63. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mihret Topcagić z Suduvy. W 69. minucie Daniel Romanovskij został zmieniony przez Dominykasa Galkeviciusa, a za Rokasa Krušnauskasa wszedł na boisko Philip Otele, co miało wzmocnić drużynę Kauno Žalgiris. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandra Gotala na Robertasa Vėževičiusa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył João Figueiredowi z Kauno Žalgiris. Była to 90. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL