Liga litewska - 17. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - FK Kauno Žalgiris 3-0 (2-0)

W starciu 17. kolejki litewskiej A Lyga, które rozegrane zostało 3 lipca, drużyna Suduvy wygrała z Kauno Žalgiris 3-0 (2-0). Mecz na Marijampolės sporto centro stadione w Mariampolu obejrzało 930 widzów.

17. kolejka Litwa - A Lyga
2019-07-03 19:00 | Stadion: Hikvision arena | Widzów: 930 | Arbiter: J. Paskovskis
Suduva Mariampol
FK Kauno Žalgiris
3
0
M. Topcagić 31',43',63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Suduvy wygrała aż 16 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę Suduvy w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mihret Topcagić. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 36. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Semirowi Kerli i Pijusowi Sirvysowi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Suduvy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Mihret Topcagić po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

W 54. minucie Semir Kerla został zastąpiony przez Ivana Hladíka. W 57. minucie Ovidijus Verbickas został zmieniony przez Pauliusa Golubickasa, co miało wzmocnić jedenastkę Suduvy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pijusa Sirvysa na Deividasa Šešplaukisa.

W 63. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mihret Topcagić z Suduvy. W 69. minucie Daniel Romanovskij został zmieniony przez Dominykasa Galkeviciusa, a za Rokasa Krušnauskasa wszedł na boisko Philip Otele, co miało wzmocnić drużynę Kauno Žalgiris. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandra Gotala na Robertasa Vėževičiusa.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył João Figueiredowi z Kauno Žalgiris. Była to 90. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Arūnas Klimavičius
36′ 54′ Semir Kerla
Martynas Dapkus
57′ Ovidijus Verbickas
Linas Pilibaitis
80′ Sandro Gotal
Daniel Romanovskij69′
Josip Tadić
João Vitor Brandão Figueiredo90′
 31′, 43′, 63′ Mihret Topcagić
Rokas Krušnauskas78′
Ignas Plukas
Martynas Matuzas
Vytautas Andriuskevicius
Ernestas Mockus
54′ Ivan Hladík
Benas Anisas
57′ Paulius Golubickas
Dominykas Galkevicius69′
Povilas Leimonas
Edvinas Kloniūnas
80′ Robertas Vėževičius
Philip Otele78′
Eligijus Jankauskas
Deividas Šešplaukis61′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.