Liga litewska - 17. kolejka A Lyga: FK Palanga - FK Panevėžys 1-2 (1-0)

4 lipca na Centrinis miesto stadionas odbyło się starcie 17. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Palanga i FK Panevėžys. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Panevėžys 2-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

17. kolejka Litwa - A Lyga
2019-07-04 17:00 | Stadion: Centrinis miesto stadionas | Widzów: 300 | Arbiter: R. Šmitas
S. Vásquez 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FK Palanga wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Palanga w 19. minucie spotkania, gdy Aurimas Jurgelevičius strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mantasowi Fridrikasowi z zespołu gości. Była to 31. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Palanga.

W 61. minucie za Tautvydasa Eliosiusa wszedł Rokas Stanulevičius.

Bramkarz FK Palanga wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie Vytas Gašpuitis wyrównał wynik meczu.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Aleksandr Yerkin, piłkarz gości. W 81. minucie w jedenastce FK Panevėžys doszło do zmiany. Jonas Skinderis wszedł za Aleksandra Yerkina.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FK Panevėžys przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Sebastián Vásquez.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Tomas Salamanavičius wszedł za Sebastiána Vásqueza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Sigitas Urbys
 19′ Aurimas Jurgelevičius