Liga litewska - 17. kolejka A Lyga: Banga Gorżdy - FK Kauno Žalgiris 1-2 (0-1)

27 września na Gargždų miesto stadionas w Gorżdach odbył się pojedynek 17. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Bangi i Kauno Žalgiris. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kauno Žalgiris 2-1. Na stadionie stawiło się 800 widzów.

17. kolejka Litwa - A Lyga
2020-09-27 14:00 | Stadion: Gargždų miesto stadionas | Widzów: 800 | Arbiter: R. Valikonis
L. Pilibaitis 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Bangi wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Robertas Vėževičius z drużyny gospodarzy. Była to 23. minuta meczu.

Nieoczekiwanie to piłkarze Kauno Žalgiris otworzyli wynik. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Gratas Sirgedas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kauno Žalgiris.

W 65. minucie za Dariusa Zubauskasa wszedł Sergey Kundik. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Domantas Putrius wszedł za Yuriego Bushmana.

W tej samej minucie trener Kauno Žalgiris postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Benas Anisas, a murawę opuścił Emmanuel David. A trener Bangi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ignasa Venckusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Julius Kasparavičius. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 84. minucie Simonas Urbys został zmieniony przez Lukasa Odincovasa, co miało wzmocnić jedenastkę Kauno Žalgiris. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robertasa Vėževičiusa na Pauliusa Lotužysa.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Kauno Žalgiris, zdobywając kolejną bramkę. W 90. minucie wynik na 0-2 podwyższył Linas Pilibaitis. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie starcia w drużynie Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Deitonas Vinckus wszedł za Linasa Pilibaitisa.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Skirmantas Rakauskas.

Zespołowi Bangi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Kauno Žalgiris.

Karolis Šilkaitis
76′ Julius Kasparavičius
Steven Thicot
Dovydas Norvilas
Egidijus Vaitkunas
Yurii Pavlyk
Yurii Bushman72′
 90′ Skirmantas Rakauskas
Martynas Dapkus
23′ 87′ Robertas Vėževičius
Linas Pilibaitis  90′ 90′
Shogo Yoshikawa
Gratas Sirgedas  38′
65′ Darius Zubauskas
Martynas Medelinskas
87′ Paulius Lotužys
Benas Anisas72′
Pijus Srebalius
Lukas Odincovas84′
65′ Sergey Kundik
Domantas Putrius
76′ Ignas Venckus
Deitonas Vinckus90′

Domantas Vitkus

Simonas Paulius72′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bangi pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Kauno Žalgiris w drugiej połowie dokonał czterech zmian.