Liga litewska - 16. kolejka A Lyga: FK Riteriai - VMFD Żalgiris Wilno 2-2 (1-1)

20 sierpnia na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się pojedynek 16. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Trakai i Żalgiris. Mecz zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 990 widzów.

16. kolejka Litwa - A Lyga
2020-08-20 19:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 990 | Arbiter: R. Valikonis
A. Kaluđerović 3',52'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Żalgiris wygrał aż 19 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Andrija Kaluđerović.

Między 12. a 22. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Trakai i jedną drużynie przeciwnej. W 22. minucie czerwone kartki dostali: Donatas Kazlauskas (po drugiej żółtej) z FK Trakai oraz Donovan Slijngard z Żalgiris.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Trakai w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Mindaugas Grigaravičius.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę drużyna FK Trakai rozpoczęła w zmienionym składzie, za Laja Traorego wszedł Rokas Filipavicius. Także w drużynie Żalgiris w czasie przerwy zaszły zmiany, za Karla Kamenara wszedł Klemen Bolha. Trener FK Trakai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dominyk Kodz, a murawę opuścił Ričardas Šveikauskas.

W 52. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Andrija Kaluđerović z Żalgiris. W 55. minucie żółtą kartkę dostał Mindaugas Grigaravičius z FK Trakai.

W 71. minucie Mantas Kuklys zastąpił Domantasa Šimkusa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Żalgiris: Domantasowi Šimkusowi w 72. i Markowi Karamarkowi w 77. minucie. W 73. minucie w zespole FK Trakai doszło do zmiany. Justinas Marazas wszedł za Mindaugasa Grigaravičiusa. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił z karnego Ángel Lezama.

Między 81. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Trakai i jedną drużynie przeciwnej. W 86. minucie w drużynie FK Trakai doszło do zmiany. Valentin Jeriomenko wszedł za Gytisa Paulauskasa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

FK Riteriai
22′ Tadas Simaitis
Martin Berkovec
Dominykas Barauskas
Marko Karamarko77′
Valdemaras Borovskis
Nemanja Ljubisavljević
 79′ (k.) Ángel Ronniel Lezama Arteaga
Donovan Slijngard22′
Deividas Malžinskas
Ivan Tatomirović
46′ Ričardas Šveikauskas
Karlo Kamenar46′
85′ Tomas Dombrauskis
Mantas Kuklys71′
 44′ 55′ 73′ Mindaugas Grigaravičius
Hugo Videmont
12′ 46′ Lajo Menene Traore
Modestas Vorobjovas89′
16′ 22′ Donatas Kazlauskas
Richie Ennin
86′ Gytis Paulauskas
Gustas Jarusevičius
46′ 88′ Rokas Filipavicius
Domantas Šimkus71′ 72′
86′ Valentin Jeriomenko
Karolis Uzėla
46′ Dominyk Kodz
Liviu Antal
73′ 81′ Justinas Marazas
Motiejus Burba
Matas Ramanauskas

Bright Osuoha Godwin

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze FK Trakai otrzymali w meczu siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół FK Trakai w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Żalgiris w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.