Liga litewska - 15. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - VMFD Żalgiris Wilno 2-0 (2-0)

12 sierpnia na Hikvision arena w Mariampolu odbył się mecz 15. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Suduvy i Żalgiris. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Suduvy 2-0. Starcie obejrzało 967 widzów.

Kerla 71',89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 74 spotkania drużyna Żalgiris wygrała 33 razy i zanotowała 20 porażek oraz 21 remisów.

Drużyna Suduvy od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie Liviu Antal został zmieniony przez Andryję Kaluđerovicia. A trener Suduvy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Renana Oliveirę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Giedrius Matulevičius. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

W 67. minucie w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Eligijus Jankauskas wszedł za Mihreta Topcagicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Suduvy w 71. minucie spotkania, gdy Semir Kerla zdobył pierwszą bramkę. W 72. minucie Richie Ennin został zmieniony przez Marka Karamarka, a za Modestasa Vorobjovasa wszedł na boisko Karlo Kamenar, co miało wzmocnić drużynę Żalgiris. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Salamona na Domagoja Pušicia.

Między 73. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Suduvy i jedną drużynie przeciwnej.

W 89. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Semir Kerla z Suduvy. W doliczonej drugiej minucie pojedynku w jedenastce Suduvy doszło do zmiany. Glebs Kļuškins wszedł za Yevhena Efremova.

Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Domagojowi Pušiciowi z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Martin Berkovec
90′ Yevhen Efremov
Klemen Bolha
Ivan Hladík
Nemanja Ljubisavljević
 71′, 89′ 84′ Semir Kerla
Donovan Slijngard
76′ 79′ Thomas Salamon
Mantas Kuklys
73′ Vaidas Slavickas
Saulius Mikoliunas89′
Aleksandar Živanović
Domantas Šimkus
Povilas Leimonas
Hugo Videmont
67′ Giedrius Matulevičius
Modestas Vorobjovas80′
Josip Tadić
Liviu Antal65′
67′ Mihret Topcagić
Gustas Jarusevičius
90′ Glebs Kļuškins
Karlo Kamenar80′
67′ Renan Henrique Oliveira Vieira
Karolis Uzėla
79′ 90′ Domagoj Pušić
Matas Vareika
67′ Eligijus Jankauskas
Motiejus Burba
Valerijs Sabala
Andrija Kaluđerović65′

Francis Kyeremeh

Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Żalgiris pokazał jedną.

Zespół Suduvy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.