Liga litewska - 15. kolejka A Lyga: FK Riteriai - FK Kauno Žalgiris 0-1 (0-1)

14 sierpnia na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się spotkanie 15. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Trakai i Kauno Žalgiris. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kauno Žalgiris 1-0. Na stadionie zasiadło 150 widzów.

15. kolejka Litwa - A Lyga
2020-08-14 18:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 150 | Arbiter: M. Lukjančukas
FK Riteriai
FK Kauno Žalgiris
0
1
L. Pilibaitis 26'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków drużyna FK Trakai wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie sędzia pokazał kartkę Egidijusowi Vaitkunasowi, piłkarzowi Kauno Žalgiris.

Trzeba było trochę poczekać, aby Linas Pilibaitis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kauno Žalgiris, zdobywając bramkę w 26. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 43. minucie kartkę dostał Deividas Malžinskas z FK Trakai. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kauno Žalgiris.

W 54. minucie kartkę otrzymał Ángel Lezama z jedenastki gospodarzy. W 62. minucie za Rimvydasa Sadauskasa wszedł Domantas Putrius.

W tej samej minucie w zespole Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Emmanuel David wszedł za Benasa Anisasa. Chwilę później trener FK Trakai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Dovydas Virkšas, a murawę opuścił Matas Ramanauskas. W tej samej minucie w drużynie FK Trakai doszło do zmiany. Mindaugas Grigaravičius wszedł za Laja Traorego.

W 70. minucie kartką został ukarany Linas Pilibaitis, piłkarz gości. Kibice Kauno Žalgiris nie mogli już doczekać się wprowadzenia Simonasa Pauliusa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Philip Otele. W 80. minucie Valdemaras Borovskis został zmieniony przez Brighta Godwina, co miało wzmocnić drużynę FK Trakai. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simonasa Urbysa na Pijusa Sirvysa.

W doliczonej czwartej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Deividasa Šešplaukisa, zawodnika Kauno Žalgiris. W drugiej połowie nie padły gole.

Rimvydas Sadauskas62′
80′ Valdemaras Borovskis
Steven Thicot
54′ Ángel Ronniel Lezama Arteaga
Egidijus Vaitkunas24′
43′ Deividas Malžinskas
Benas Anisas62′
Ričardas Šveikauskas
Yurii Bushman
Tomas Dombrauskis
Martynas Dapkus
65′ Matas Ramanauskas
Linas Pilibaitis  26′ 70′
65′ Lajo Menene Traore
Martynas Medelinskas
65′ Mindaugas Grigaravičius
Domantas Vitkus
65′ Dovydas Virkšas
Emmanuel David62′
80′ Bright Osuoha Godwin
Simonas Paulius80′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Kauno Žalgiris. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 12 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Kauno Žalgiris przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Kauno Žalgiris w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.