Liga litewska - 14. kolejka A Lyga: FK Panevėžys - FK Riteriai 1-1 (0-0)

8 sierpnia na Aukštaitija stadionas odbył się pojedynek 14. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Panevėžys i FK Trakai. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 817 widzów.

14. kolejka Litwa - A Lyga
2020-08-08 16:00 | Stadion: Aukštaitija stadionas | Widzów: 817 | Arbiter: J. Paskovskis
FK Panevėžys
FK Riteriai
1
1
Jorge Elias 67'
A. Lezama 56'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gytisa Paulauskasa z FK Trakai, a w 40. minucie Matheusa z drużyny przeciwnej.

W 52. minucie Paulius Januszauskas został zastąpiony przez Edenílsona Bergonsiego.

W tym czasie zawodnicy FK Trakai nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie Ángel Lezama dał prowadzenie swojej drużynie.

W 59. minucie kartkę dostał Valdemaras Borovskis z jedenastki gości. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w drużynie FK Panevėžys doszło do zmiany. Sanjin Vrebac wszedł za Fandinha. Chwilę później trener FK Trakai postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Dovydas Virkšas, a murawę opuścił Matas Ramanauskas.

W tej samej minucie w zespole FK Trakai doszło do zmiany. Michael wszedł za Gytisa Paulauskasa.

Piłkarze FK Panevėžys odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Elias.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Edenílsona Bergonsiego, zawodnika FK Panevėžys. W 78. minucie w jedenastce FK Trakai doszło do zmiany. Dominyk Kodz wszedł za Laja Traorego. A kibice FK Panevėžys nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ignasa Kružikasa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sebastián Vásquez.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela z FK Trakai, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Tautvydasa Eliosiusa z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie FK Trakai doszło do zmiany. Justinas Marazas wszedł za Donatasa Kazlauskasa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Tadas Simaitis
40′ Matheus Bissi da Silva
Dominykas Barauskas
Lukas Čerkauskas
Valdemaras Borovskis59′
60′ Bruno Fandinho Franzo
Tomas Dombrauskis
90′ Tautvydas Eliosius
Matas Ramanauskas63′
52′ Paulius Januszauskas
Lajo Menene Traore78′
 67′ Jorge Elias dos Santos
Donatas Kazlauskas86′
83′ Sebastián Vásquez Gamboa
Rokas Masenzovas
52′ 76′ Edenílson Bergonsi
Mindaugas Grigaravičius
Faustas Steponavičius
Valentin Jeriomenko
Domantas Vaičekauskas
Dominyk Kodz78′
60′ Sanjin Vrebac
Justinas Marazas86′
Eimantas Abramavičius
Dovydas Virkšas63′
83′ Ignas Kružikas
Michael Thuique Dias Santos63′ 84′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy FK Panevėžys. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Zespół FK Panevėžys w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.