Liga litewska - 14. kolejka A Lyga: FK Kauno Žalgiris - VMFD Żalgiris Wilno 3-4 (2-3)

14 czerwca na Kauno futbolo mokyklą stadionas w Kownie odbyło się spotkanie 14. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Kauno Žalgiris i Żalgiris. Mecz zakończył się zwycięstwem Żalgiris 4-3. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

14. kolejka Litwa - A Lyga
2019-06-14 19:00 | Stadion: SM Tauras Stadionas | Widzów: 400 | Arbiter: M. Lukjančukas
E. Fejzullahu 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Żalgiris wygrał 20 razy i zanotował jedną porażkę oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Kauno Žalgiris otworzyli wynik. W 11. minucie Rokas Krušnauskas dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rokasa Krušnauskasa z Kauno Žalgiris, a w 22. minucie Modestasa Vorobjovasa z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Tomić.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 32. minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Żalgiris zdobył Liviu Antal.

W 44. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Rokas Krušnauskas z Kauno Žalgiris.

Prawie natychmiast Liviu Antal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Żalgiris, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie pojedynku.

Drugą połowę jedenastka Żalgiris rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mevlana Adilego wszedł Sigitas Olberkis. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liviu Antala z Żalgiris, a w 58. minucie Pijusa Sirvysa z drużyny przeciwnej.

Kibice Kauno Žalgiris nie mogli już doczekać się wprowadzenia Deividasa Šešplaukisa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Pijus Sirvys. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 65. minucie Rokas Krušnauskas został zmieniony przez Philipa Otele'a. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Żalgiris: Donovanowi Slijngardowi w 72. i Markowi Tomiciowi w 84. minucie.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Dominykas Galkevicius wszedł za Daniela Romanovskiego. W 85. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego João Figueiredo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Yuremu Bushmanowi, piłkarzowi gospodarzy.

Jedenastka Żalgiris nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W tej samej minucie Erton Fejzullahu dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Pau Morer z zespołu gości. W tej samej minucie trener Żalgiris postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Matas Vareika, a murawę opuścił Pau Morer. W doliczonej piątej minucie meczu arbiter ukarał kartką Martynasa Dapkusa, piłkarza Kauno Žalgiris.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-4.

Donovan Slijngard72′
58′ 61′ Pijus Širvys
Domantas Šimkus
88′ Yurii Bushman
Marko Tomić  25′ 84′
90′ Martynas Dapkus
Modestas Vorobjovas22′
Edvinas Kloniūnas
Liviu Antal  32′, 45′ 52′
75′ Daniel Romanovskij
Erton Fejzullahu  88′
 85′ (k.) João Vitor Brandão Figueiredo
Tomislav Kiš
 11′, 44′ 19′ 65′ Rokas Krušnauskas
Sigitas Olberkis46′
75′ Dominykas Galkevicius
Gustas Jarusevičius
Renato Matos da Silva
Victor Perez Alonso
65′ Philip Otele
Simonas Urbys
61′ Deividas Šešplaukis
Matas Vareika90′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Żalgiris, która potrzebowała tylko ośmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Żalgiris. Wręczył im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Żalgiris w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.