Liga litewska - 13. kolejka A Lyga: FK Palanga - Suduva Mariampol 0-2 (0-0)

1 czerwca na Centrinis miesto stadionas odbył się pojedynek 13. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Palanga i Suduvy. Mecz zakończył się zwycięstwem Suduvy 2-0. Starcie obejrzało 250 widzów.

13. kolejka Litwa - A Lyga
2019-06-01 16:00 | Stadion: Centrinis miesto stadionas | Widzów: 250 | Arbiter: R. Šmitas
FK Palanga
Suduva Mariampol
0
2
M. Topcagić 51'
R. Vėževičius 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Suduvy wygrał aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Niestety w 26. minucie meczu Marijan Ćorić bramkarz FK Palanga z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Jere'a Koponena - rezerwowego bramkarza drużyny.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ivan Baklanov z zespołu gospodarzy. Była to 31. minuta spotkania. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Suduvy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu na plac gry wszedł Robertas Vėževičius, a murawę opuścił Paulius Golubickas. Robertas Vėževičius bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 51. minucie spotkania, gdy Mihret Topcagić strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 54. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Justasowi Raziūnasowi i Aleksandarowi Živanoviciowi. W tej samej minucie Aurimas Skurdelis został zmieniony przez Josipa Balicia. Między 66. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 81. minucie w drużynie Suduvy doszło do zmiany. Povilas Leimonas wszedł za Eligijusa Jankauskasa.

Zespół FK Palanga ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Robertas Vėževičius.

W 86. minucie w jedenastce Suduvy doszło do zmiany. Ivan Hladík wszedł za Aleksandara Živanovicia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

FK Palanga
26′ Marijan Ćorić
Ivan Kardum
Mindaugas Bagużis
Algis Jankauskas
67′ Thomas Phibel
Semir Kerla
54′ Justas Raziūnas
Vaidas Slavickas
54′ Aurimas Skurdelis
Andro Szvrljuga
31′ Ivan Baklanov
Aleksandar Živanović54′ 86′
Tomas Dombrauskis
Jovan Čađenović
77′ Sergei Mosznikow
Paulius Golubickas45′
Andrey Myazin
Ovidijus Verbickas
Kouakou Privat Yao N’goran
Eligijus Jankauskas66′ 81′
83′ Idris Umaev
Mihret Topcagić  51′
26′ Jere Koponen
Ignas Plukas
Mindaugas Vitkauskis
Vytautas Andriuskevicius
54′ 68′ Josip Balić