Liga litewska - 10. kolejka A Lyga: FK Riteriai - VMFD Żalgiris Wilno 1-0 (0-0)

11 maja na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbyło się starcie 10. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami FK Trakai i Żalgiris. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Trakai 1-0. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

10. kolejka Litwa - A Lyga
2019-05-11 12:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 400 | Arbiter: R. Valikonis
FK Riteriai
VMFD Żalgiris Wilno
1
0
A. Gurenko 73'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Zespół Żalgiris wygrał aż 16 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Rolandasowi Baravykasowi z zespołu Żalgiris. Była to 18. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie Dovydas Virkšas został zmieniony przez Mindaugasa Grigaravičiusa. Trener Żalgiris postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Liviu Antala i na pole gry wprowadził napastnika Paua Morera, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FK Trakai doszło do zmiany. Lajo Traore wszedł za Matasa Ramanauskasa. W 72. minucie arbiter ukarał kartką Paua Morera, piłkarza Żalgiris.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Trakai w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Artsem Hurenka.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Trakai: Lajowi Traoremu w 84. minucie i Vincentasowi Šarkauskasowi w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. W 84. minucie Erton Fejzullahu został zmieniony przez Matasa Vareikę, co miało wzmocnić jedenastkę Żalgiris. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandrasa Levšinasa na Ernestasa Stočkūnasa.

FK Riteriai
90′ Vincentas Šarkauskas
Armantas Vitkauskas
Valdemaras Borovskis
Rolandas Baravykas18′
Justinas Januševskij
Saulius Mikoliunas
88′ Aleksandras Levšinas
Sigitas Olberkis
Ričardas Šveikauskas
Donovan Slijngard
 73′ Artem Gurenko
Domantas Šimkus
Valentin Jeriomenko
Marko Tomić
65′ Matas Ramanauskas
Modestas Vorobjovas
54′ Dovydas Virkšas
Georgas Freidgeimas
54′ Mindaugas Grigaravičius
Timur Pukhov
88′ Ernestas Stočkūnas
Simonas Urbys
65′ 84′ Lajo Menene Traore
Matas Vareika84′
Edvinas Baniulis
Pau Morer Vicente62′ 72′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna FK Trakai w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Żalgiris w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.