Liga litewska - 10. kolejka A Lyga: Banga Gorżdy - Suduva Mariampol 0-2 (0-2)

19 lipca na Gargždų miesto stadionas w Gorżdach odbył się mecz 10. kolejki litewskiej A Lyga pomiędzy drużynami Bangi i Suduvy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Suduvy 2-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

10. kolejka Litwa - A Lyga
2020-07-19 18:00 | Stadion: Gargždų miesto stadionas | Widzów: 1000 | Arbiter: D. Šimėnas
M. Topcagić 34'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Suduvy wygrała 17 razy i zanotowała dwie porażki oraz pięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę otrzymał Thomas Salamon z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 23. minucie spotkania, gdy Josip Tadić strzelił pierwszego gola.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Suduvy, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie wynik ustalił Mihret Topcagić.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Oleksandr Aksenov, zawodnik gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Bangi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Deividas Lukošius, a murawę opuścił Valdas Antužis. W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Giedriusowi Matulevičiusowi, piłkarzowi Suduvy.

W 63. minucie Dovydas Norvilas został zmieniony przez Pauliusa Lotužysa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Banga: Skirmantasowi Rakauskasowi w 64. i Karolisowi Urbaitisowi w 70. minucie. Trener Suduvy wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valerijsa Sabalę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mihret Topcagić.

Między 81. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Bangi: Robertas Vėževičius, Karolis Urbaitis, Shogo Yoshikawa, na ich miejsce weszli: Darius Zubauskas, Jonas Bičkus, Ignas Venckus. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giedriusa Matulevičiusa, Josipa Tadicia zajęli: Renan Oliveira, Vaidas Slavickas. W drugiej połowie nie padły gole.

Ivan Kardum
42′ Oleksandr Aksenov
Ivan Hladík
46′ Valdas Antužis
Thomas Salamon19′
Deividas Padaigis
Andro Szvrljuga
70′ 86′ Karolis Urbaitis
Aleksandar Živanović
63′ Dovydas Norvilas
Glebs Kļuškins
Yurii Pavlyk
Povilas Leimonas
64′ Skirmantas Rakauskas
Giedrius Matulevičius48′ 81′
81′ Robertas Vėževičius
Domagoj Pušić
86′ Shogo Yoshikawa
Vilius Stebrys
63′ Paulius Lotužys
Vaidas Slavickas86′
81′ Darius Zubauskas
Renan Henrique Oliveira Vieira81′
86′ Jonas Bičkus
Saulius Vikertas
46′ Deividas Lukošius
Valerijs Sabala72′
86′ Ignas Venckus

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Bangi w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Bangi w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.