Reklama

Reklama

Liga litewska - 1. kolejka A Lyga: VMFD Żalgiris Wilno - FK Panevėžys 3-1 (1-0)

W meczu 1. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 30 października, zespół Żalgiris wygrał z FK Panevėžys 3-1 (1-0). Mecz na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie obejrzało 200 widzów.

W  meczu 1. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 30 października, zespół Żalgiris wygrał  z FK Panevėžys  3-1 (1-0). Mecz na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie obejrzało 200 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Żalgiris wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna FK Panevėžys zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Żalgiris była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie za Sidimane'a Sagnę wszedł Tomas Kačerauskas.

W tym czasie to piłkarze Żalgiris otworzyli wynik. W 25. minucie bramkę zdobył Tomislav Kiš. To już dwudzieste trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Reklama

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Aleksandrowi Yerkinowi z FK Panevėžys. Była to 26. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Żalgiris.

Drugą połowę zespół FK Panevėžys rozpoczął w zmienionym składzie, za Aleksandra Yerkina wszedł Tomas Salamanavičius.

Jedenastka FK Panevėžys ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Liviu Antal. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 72. minucie w drużynie Żalgiris doszło do zmiany. Hugo Videmont wszedł za Higora Vidala. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Karolis Uzėla z jedenastki gospodarzy. Chwilę później trener FK Panevėžys postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Rafael Ledesma, a murawę opuścił Sebastián Vásquez. Rafael Ledesma spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to już jego piąta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 79. minucie kartkę dostał Tomas Salamanavičius, zawodnik FK Panevėžys.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 na siedem minut przed zakończeniem pojedynku zdobył Rafael Ledesma.

W 85. minucie w drużynie Żalgiris doszło do zmiany. Gustas Jarusevičius wszedł za Matasa Vareikę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie meczu Tomislav Kiš po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Żalgiris, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie.

Zespół Żalgiris w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FK Panevėžys rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Suduva Mariampol. Natomiast w poniedziałek FK Kauno Žalgiris będzie przeciwnikiem jedenastki Żalgiris w meczu, który odbędzie się w Kownie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL