Liga litewska - 1. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - FK Atlantas Klaipėda 9-1 (6-0)

W meczu 1. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 30 października, drużyna Suduvy wysoko wygrała z Atlantasem 9-1 (6-0). Mecz na ARVI futbolo arena w Mariampolu obejrzało 620 widzów.

1. kolejka Litwa - A Lyga
2019-10-30 17:00 | Stadion: ARVI futbolo arena | Widzów: 620 | Arbiter: J. Paskovskis
B. Bimenyimana 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Jedenastka Suduvy wygrała aż 38 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Aleksandar Živanović.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Suduvy, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie trafił Semir Kerla.

Prawie natychmiast Mihret Topcagić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suduvy, strzelając kolejnego gola w 15. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 21. minucie spotkania, gdy Eligijus Jankauskas strzelił czwartego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 25. minucie Mihret Topcagić po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 5-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 26. minucie spotkania, gdy Paulius Golubickas zdobył szóstą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Suduvy rozpoczął w zmienionym składzie, za Semira Kerlę, Giedriusa Matulevičiusa weszli Ivan Hladík, Renan Oliveira.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Bonfilscaleb Bimenyimana.

Kibice Atlantasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikitę Juhnevičsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Devids Dobrecovs. Po chwili trener Suduvy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Robertas Vėževičius, a murawę opuścił Paulius Golubickas.

W 70. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mihret Topcagić z Suduvy. W 73. minucie za Tadasa Labukasa wszedł Titas Vitukynas.

W 82. minucie swojego czwartego gola w tym meczu strzelił Mihret Topcagić z Suduvy. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Atlantasu doszło do zmiany. Mateo Dunić wszedł za Bonfilscaleba Bimenyimanę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 9-1 zdobył ponownie w 89. minucie Mihret Topcagić.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 9-1.

Jose Antonio Carrion Mayorga
 10′ 46′ Semir Kerla
Marius Cinikas
Andro Szvrljuga
Vilius Armanavičius
 5′ Aleksandar Živanović
Marius Vladimir Cocîrlă
 26′ 67′ Paulius Golubickas
Dimitar Ivanov Petkov
46′ Giedrius Matulevičius
Jurica Kovačić
Domagoj Pušić
Bonfils-Caleb Bimenyimana  57′ 87′
 21′ Eligijus Jankauskas
Devids Dobrecovs63′
 15′, 25′, 70′, 82′, 89′ Mihret Topcagić
Tadas Labukas73′
Ignas Plukas
Vadimas Trefilovas
Michael Blauensteiner
Tautvydas Špiegis
46′ Ivan Hladík
Damir Žutić
Jovan Čađenović
Mateo Dunić87′
46′ Renan Henrique Oliveira Vieira
Nikita Juhnevičs63′
67′ Robertas Vėževičius
Vytautas Luksa
Josip Tadić
Titas Vitukynas73′

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Suduvy zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FK Panevėžys. Natomiast w poniedziałek FK Riteriai będzie rywalem zespołu Atlantasu w meczu, który odbędzie się w Wilnie.