Reklama

Reklama

Liga litewska - 1. kolejka A Lyga: Suduva Mariampol - FK Atlantas Klaipėda 9-1 (6-0)

W meczu 1. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 30 października, drużyna Suduvy wysoko wygrała z Atlantasem 9-1 (6-0). Mecz na ARVI futbolo arena w Mariampolu obejrzało 620 widzów.

W  meczu 1. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 30 października, drużyna Suduvy wysoko wygrała  z Atlantasem  9-1 (6-0). Mecz na ARVI futbolo arena w Mariampolu obejrzało 620 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 65 razy. Jedenastka Suduvy wygrała aż 38 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Aleksandar Živanović.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Suduvy, zdobywając kolejną bramkę. W 10. minucie trafił Semir Kerla.

Reklama

Prawie natychmiast Mihret Topcagić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Suduvy, strzelając kolejnego gola w 15. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 21. minucie spotkania, gdy Eligijus Jankauskas strzelił czwartego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 25. minucie Mihret Topcagić po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 5-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Suduvy w 26. minucie spotkania, gdy Paulius Golubickas zdobył szóstą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Suduvy rozpoczął w zmienionym składzie, za Semira Kerlę, Giedriusa Matulevičiusa weszli Ivan Hladík, Renan Oliveira.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Bonfilscaleb Bimenyimana.

Kibice Atlantasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikitę Juhnevičsa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Devids Dobrecovs. Po chwili trener Suduvy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Robertas Vėževičius, a murawę opuścił Paulius Golubickas.

W 70. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mihret Topcagić z Suduvy. W 73. minucie za Tadasa Labukasa wszedł Titas Vitukynas.

W 82. minucie swojego czwartego gola w tym meczu strzelił Mihret Topcagić z Suduvy. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Atlantasu doszło do zmiany. Mateo Dunić wszedł za Bonfilscaleba Bimenyimanę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Bramkę na 9-1 zdobył ponownie w 89. minucie Mihret Topcagić.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 9-1.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Suduvy zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FK Panevėžys. Natomiast w poniedziałek FK Riteriai będzie rywalem zespołu Atlantasu w meczu, który odbędzie się w Wilnie.

Reklama

Reklama

Reklama