Liga litewska - 1. kolejka A Lyga: FK Riteriai - FK Kauno Žalgiris 0-1 (0-0)

W meczu 1. kolejki litewskiej A Lyga, który rozegrany został 31 października, drużyna FK Trakai przegrała z Kauno Žalgiris 0-1 (0-0). Mecz na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie obejrzało 70 widzów.

1. kolejka Litwa - A Lyga
2019-10-31 18:00 | Stadion: Vilniaus LFF stadionas | Widzów: 70 | Arbiter: M. Lukjančukas
FK Riteriai
FK Kauno Žalgiris
0
1
R. Sadauskas 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół FK Trakai wygrał 17 razy i zanotował cztery porażki oraz cztery remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ričardasa Šveikauskasa z FK Trakai, a w 38. minucie Karolisa Šilkaitisa z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie kartką został ukarany Tomas Dombrauskis, piłkarz FK Trakai.

Jedyną bramkę meczu dla Kauno Žalgiris zdobył Rimvydas Sadauskas w 52. minucie. Kibice FK Trakai nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dovydasa Virkšasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dominyk Kodz.

W 56. minucie za Valentina Jeriomenko wszedł Mindaugas Grigaravičius. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę dostał Matas Ramanauskas z drużyny gospodarzy. W 61. minucie w zespole Kauno Žalgiris doszło do zmiany. Simonas Urbys wszedł za Rokasa Krušnauskasa.

Po chwili trener Kauno Žalgiris postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Deividas Šešplaukis, a murawę opuścił Daniel Romanovskij. W 80. minucie Matas Ramanauskas został zmieniony przez Justinasa Marazasa, co miało wzmocnić jedenastkę FK Trakai. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philipa Otele'a na Benasa Anisasa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Philipowi Otele'owi i Yuremu Bushmanowi.

Karolis Šilkaitis38′
14′ Ričardas Šveikauskas
Pijus Širvys
51′ Tomas Dombrauskis
Egidijus Vaitkunas
56′ Valentin Jeriomenko
Yurii Bushman90′
55′ Dominyk Kodz
Linas Pilibaitis
60′ 80′ Matas Ramanauskas
Benas Anisas90′
56′ Mindaugas Grigaravičius
Simonas Urbys61′
80′ Justinas Marazas
Deitonas Vinckus
Ernestas Stočkūnas
Deividas Šešplaukis71′
55′ Dovydas Virkšas

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Trakai, a w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Już w najbliższą niedzielę zespół Kauno Žalgiris będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie VMFD Żalgiris Wilno. Natomiast w poniedziałek FK Atlantas Klaipėda zagra z zespołem FK Trakai na jego terenie.